školajarov

 

 

 

 

škola Jarov

ADVENT PRO VEŘEJNOST

      I v letošním roce jsme nabídli veřejnosti uvázat a ozdobit si adventní věnec či svícen.

      Na kurz letos bylo přihlášeno 60 lidí (59 žen a 1 muž). Kurz probíhal ve dvou termínech – 21. 11. a 23. 11. 2016. První kurz proběhl v učebně floristiky a druhý – středeční – v budově stavební spořitelny Reiffensen bank.

      Většina účastníků volila klasické barvy červenou, vínovou, zlatou. Ale byl splněn i požadavek na bílou, stříbrnou či fialovou barvu. Tyto barvy obstaraly hlavně svíčky. Ale i doplňky jsme směřovali k vybrané barvě. Základními přízdobami byly přírodniny (plody, usušené plátky pomerančů či jablíček, skořápky ořechů, skořice a badyán pro vůni), ale i hvězdičky, kouličky (baňky), které se právě dají pořídit v různých barvách. Vznikající věnce jsou následně originály, na které jsou účastníci kurzů náležitě pyšní. Na závěr každý, kdo věnec uvázal a nazdobil, dostal osvědčení o absolvování kurzu.

      Nyní tedy přání, aby si věnec či svícen krásně užili, ale hlavně, aby využili adventní čas jako klidný a v očekávání příchodu něčeho moc krásného. To samozřejmě přejeme úplně všem :) .

 

 

 

 Untitled Document

Slavnostní předání
výučních listů

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

 

archiv článků