školajarov

Planeta Země 3000

    Žáci naší školy (ze tříd 1MPS, 1TeZ – zedníci, 1T a 2I) se zapojili do projektu Planeta Země 3000. Jedná se o vzdělávací projekt s přírodovědně – historicko –zeměpisným obsahem.

    Ve dnech 10. a 12. 6. 2015 navštívili kino Světozor, kde v rámci tohoto projektu shlédli multimediální projekci Východní Afrika – kolébka lidstva. Šlo o pásmo fotografií a videosekvencí v kombinaci s doprovodnými autentickými zvuky, hudbou a naživo komentovaným výkladem.

    Dozvěděli se mnoho zajímavostí ze života obávaného kmene Mursiů z jihu Etiopie. Ženy tohoto kmene jsou známé hliněnými talířky v ústech.

    Seznámili se také se zvířaty afrických savan (např. 6m žirafa má nejvyšší tlak ze všech savců – 270/125 při aktivitě a jejím srdcem za minutu proteče 60 l krve. Nejnebezpečnějším zvířetem je hroch, a lev má v noci osminásobně lepší vidění než člověk).

    Viděli také druhou tvář Afriky. Živoření lidí v největším keňském slumu Kiber, dozvěděli se, že 400 000 dětí nemá přístup k pitné vodě, 75 000 obyvatel ročně umírá po požití infikované vody a průměrný věk obyvatel je 47 – 49 let. A zjistili, co je virtuální voda – např. při výrobě jedné tabulky čokolády se spotřebuje 2 000 l vody.

    Projekce byla zajímavá a žákům přinesla mnoho zajímavých poznatků a podnětů k zamyšlení.

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků