školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
Boerma na Jarově

      V pátek 13. března nás navštívila jedna ze skutečných veličin holandské a světové floristiky – Jacqueline Boerma - spolu se svými dvěma lektory (Klaas Dijkstra a Mike Boerma).

      Po oficiálním uvítání u ředitele školy předvedla žákům i učitelům odborného výcviku více než 20 praktických ukázek různých stylů a forem ručně vázaných holandských kytic, dekorací, sezónních stolních aranžmá, vázových, závěsných dekorací i několik zcela netypických floristických výtvorů. Během své demonstrace předvedla i několik zbrusu nových trendů květinových aranžmá, takže učebna zažila doslova „malý kousek Holandska“, a to v přímém přenosu :) .

      Navíc je až neuvěřitelné, že si veškerý potřebný materiál pro svoji prezentaci, nástroje, náčiní, doplňky, dekorační prvky, a to včetně veškerých živých květin přivezla přímo až z Holandska!

      Po své prezentaci navštívila školní botanickou zahradu včetně tropického skleníku, který je chloubou školy. Víkend pak strávila v naší metropoli, kdy se během okružní jízdy po památkách Prahy svezla i vyhlídkovou lodí po Vltavě.

      Spolupráce školy s firmou Boerma Instituut odstartovala na jaře 2013, kdy se k ní v rámci projektu Leonardo da Vinci ( Erasmus+ NAEP/DZS ) poprvé vypravila skupina žáků naší školy na pracovní stáž. Žáci u ní absolvovali několik celodenních praktických seminářů a v dalších dnech již samostatně pracovali v květinářstvích v Amsterdamu. Stáž proběhla k oboustranné spokojenosti, a tak se obě strany dohodly ve spolupráci pokračovat. V říjnu 2014 k ní tedy odletěla druhá skupina našich žáků a na červen tohoto roku se připravuje již třetí pobytová stáž žáků oborů „zahradník“ a „zahradnictví“.

      Rodinná firma BOERMA Instituut (International Floral Design School Holland) byla založena v r. 1980 a sídlí v městečku Aalsmeer nedaleko proslulé holandské květinové burzy Flora Holland. Za dobu svého úspěšného působení na nizozemském trhu patří k jejím partnerům a zákazníkům firmy i jednotlivci nejen z většiny evropských zemí, ale i z tak vzdálených destinací, jakými jsou např. Japonsko, Indie, Brazílie, Mexiko, USA, Kanada, Jihoafrická republika, Austrálie či Nový Zéland.

      BOERMA je v oblasti floristiky pojmem doslova světového formátu a její předváděcí seminář na Jarově trval více než 3 hodiny. Publikum bylo doslova nadšeno, takže po každém dalším dokončeném aranžmá vždy bouřlivě tleskalo, což jen dokazuje, že její vystoupení bylo skutečným „bonbónkem“.

 

Děkujeme :).

 

 

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků