školajarov

 

 

 

 

škola Jarov

TROJSKÁ BOTANICKÁ ZAHRADA V ZÁŘÍ

      Dvě třídy – 4. DZ a 3. AZ se 5. 9. 2016 vydaly do Troji na prohlídku venkovní části botanické zahrady. Prohlídky byly komentované a tak jsme měli možnost ochutnat libavku (Gautheria) , obdivovat pohled z vinice Sv. Kláry na Pražský hrad či na trojský zámek a jeho bludiště. Zjistili jsme, co jsou to araukarity – zkamenělé dřevo a spoustu dalších zajímavostí.

      V zahradě jsou všude jmenovky, což je pro žáky zahradnických tříd velice vítané. Po celé zahradě je mnoho trvalkových záhonů, kde v současné době kvetou třapatky (Rudbeckia, Echinacea) , Astra (Aster) , zlatobýly (Solidago) a mnoho dalších. Velice pěkný je centrální záhon, který je osázen letničkami - cínie (Zinnia) měsíčky (Calendula) , krásenky (Cosmos) …, dvouletkami starček (Senecio) a trvalkami – je rozdělen do menších celků a každý je vždy osázen v barevném souzvuku (do žluta, do modra, do bíla).

      Uklidňujícím dojmem vždy působí japonská zahrada se spoustou kultivarů javorů (Acer) , tvarovanými keři, vodou v zahradě a stavebními prvky. Měli jsme možnost zde vidět nádherné bonsaje.

      Žáky zaujala i část s jedovatými rostlinami či užitkovými rostlinami. Prohlídku jsme uzavírali mezi bambusy.

 

 

 Untitled Document

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

Floristická
soutěž ČZS

 

archiv článků