školajarov

EXKURZE NA PILU ČÁSLAV

      Dne 10. 12. 2015, jako již tradičně, navštívili naši žáci oborů Dřevostavby, Dřevěné konstrukce a Truhlář pilařský závod v Čáslavi společnosti LESS & TIMBER.      V rámci 2 hodinové prohlídky, kterou nás ochotně provedl ředitel závodu Ing. Petr Hrabánek, si žáci měli možnost prohlédnout pořez kulatiny, který je realizován pomocí dvou pásových pil s následným zpracováním na kotoučových pilách, což umožňuje výrobu truhlářského a radiálního řeziva a vyšších výtěží oproti agregátní technologii.
      Tento závod byl a je pro nás zajímavý zejména díky svému výrobnímu programu a instalované technologii, protože se stále jedná se o nejmodernější dřevařský závod na zpracování přesíleného jehličnatého dřeva ve střední Evropě. Oproti minulým dvěma rokům byl na celou pilu velmi radostný pohled. Z důvodů pramenících zejména v bývalém mateřském holdingu LESS se společnost LESS & TIMBER s.r.o. dostala v roce 2012 do ekonomických problémů a byl zahájen proces hledání nového investora, který byl úspěšně ukončen na konci roku 2014, přechodem pod českou investiční skupinu Jet Investment.
      Nový investor je vidět zejména v množství uskladněného a zpracovávaného materiálu. Minulý rok jsme tedy viděli závod disponující moderní technologií, ale bojující s nedostatkem provozního kapitálu, letos již pila Čáslav opět zaujímá významné místo na domácím i zahraničním trhu, kam exportuje až 65 % svých výrobků.

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků