školajarov

Čas plesů, maškarních bálů

      Toto téma jsme si vybrali k nové dekoraci proskleného prostoru u vchodu do školy.

      Období od ledna do března (někde i déle) je období různých plesů –maturitních, maškarních, plesů různých sdružení a svazů, měst … Vždy se však jedná o slavnostní událost, na kterou se účastníci důkladně připravují.

      Floristé dávají plesům půvab díky použití květin.

      Na školní maturitní ples jsme používali živé řezané květiny. Naši zahradníci pro ples schraňovali strelitzie Strelitzia reginae, kaly Zantedeschia aethiopica, asparágus Asparagus densiflorus „Sprengerii“ i „Meyeri“ a také narychlili větve zlatice Forsythia intermedia. Z botanických skleníků jsme měli k dispozici listy fikusu Ficus lyrata, filodendronu Philodendron bippinatifidum , monstery Monstera deliciosa. Přikoupili jsme lilie Lilium, holandské kosatce Iris hollandicum . Všechny květiny jsou vhodné pro paralelní typ aranžování a toho jsme na pódiu ve Velkém sálu Lucerny letos využili.

      Pro dekoraci prostoru u vstupu do školy jsme využili květy umělé a aranžovali jsme je dekorativním stylem. Výrazná barevnost a doplňky (škrabošky a kloboučky) jsou vhodné pro výzdobu maškarního plesu.

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků