školajarov

 

 

 

 

škola Jarov

MODERNÍ PRAŽSKÁ ZELEŇ - THE PARK

      Teoretické učení o estetických zákonitostech, či o sortimentech stromů, keřů, trvalek, letniček … je pro letošní školní rok u konce. Pro upevnění učiva ze sadovnictví, květinářství a floristiky jsme pondělní odpoledne se žáky zahradnické části třídy 3. DZ věnovali návštěvě zeleně ve městě.

      Areál budov je postaven ze skla a budovy jsou ve tvarech čtverců, obdélníků. To se prolíná do výsadeb po celém komplexu. Záhony, zvýšené záhony, bazény, travnaté plochy, ale i dlažba jsou také v přísných geometrických tvarech (pruhy, čtverce, obdélníky). Výsadby jsou velice rozmanité a jsou zde zastoupeny vzrostlými stromy (jinan dvoulaločný, jerlín japonský, ambroň západní ….), keři (muchovník, vilín, jasmín nahokvětý, třezalky …), popínavými dřevinami (loubinec, zimolez, plamének) a trvalkami (denivka, čemeřice, kakosty, kontryhel, dochan, orobinec ….). Vše dohromady dává pocit, že se nenacházíme uprostřed miliónového města, ale někde v klidu zelené oázy. Střídaní barev květů a listů, výšek jednotlivých skupin rostlin, klidné zelené trávníkové plochy s modelací terénu – vytváří pro firmy a jejich zaměstnance velice příjemné pracovní prostředí.

      Velice zajímavý je i mobiliář – lavičky, osvětlení, odpadkové koše. Pro volnou obědovou pauzu zaměstnanců jsou zde restaurace či kavárny, mobilní volejbalové hřiště, golfové minihřiště o 3 jamkách, nebo posezení pod vzrostlými stromy a pohled na vodní kaskády.

      Určitě by nás zajímala i dokumentace takovéto sadovnické práce (návrhy, osazovací plány, náklady), ale také jak probíhá údržba (častost sečení, běžná údržba trvalek a sadovnického materiálu), jaké jsou finanční náklady na údržbu takového areálu.

 

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků