školajarov

ČESKO-NĚMECKÝ FOND BUDOUCNOSTI SLAVÍ

V sobotu 2. června oslavil Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) 20. výročí svého vzniku a při té příležitosti velkolepě slavil.

Mánesův most v Praze se stal jedním velkým happeningem pod názvem „Most 20.0“ , na kterém se nacházely celkem tři hudební scény, bezpočet expozic, platforem a stánků.

Návštěvníci se tak mohli stát očitými svědky toho, jak se ČNFB stará o všestranný rozkvět česko-německých sousedských vztahů na poli kultury, školství, vědy, techniky, sportu a dalších odvětví společenského dění.

ČNFB podpořil v r. 2015 náš první projekt žáků oboru management ve sportu a finančně pomohl našim žákům při cestě do Hamburku , čímž nám otevřel pomyslnou bránu do tohoto druhého největšího evropského přístavu, kde jsme společně s naší partnerskou školou „ Stadtteilschule Wilhlemsburg“ úspěšně zrealizovali první společný projekt.

Oboustranné nadšení bylo obrovské, a tak se od té doby každoročně vydávají naši sportovci na sever a žáci partnerské školy zase naopak k nám do Prahy, aby tak pokračovali v započaté tradici a strávili vždy necelý týden v zemi svých sousedů a načerpali zkušenosti ve svém oboru.

Přejeme Česko-německému fondu budoucnosti mnoho zdaru i do dalších let a zároveň mnoho dalších úspěšných projektů v ČR i v Německu :) 😊 .

 

 Untitled Document

Slavnostní předání
výučních listů

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

 

archiv článků