školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
Květinový jarmark ve Ctěnicích

      O víkendu 16. a 17. května 2015 se naše škola již tradičně účastnila akce Květinový jarmark ve Ctěnicích. První den jsme pro návštěvníky přichystali ukázky osazování truhlíků, kterého se zhostila Ing. Karla Šindelářová, neděle byla, pod vedením Ing. Ivy Hofmanové, věnována floristice, konkrétně svatební vazbě. K osázení jsme vybrali různé nádoby: košíky, misky, truhlíky klasické i truhlíky samozavlažovací. Zvolili jsme rostliny z pěstovaného sortimentu naší zahrady. V žádné osázené nádobě jsme neměli muškáty. Představili jsme rody Cuphea, Felicia, Plectranthus, Fuchsia, Argyranthemum, Lobelia, Petunia, a mnoho dalších známějších i méně známých rostlin. Nechyběl ani truhlík s kořeninovou zeleninou a bylinkami (bazalka, hladkolistá petržel, kudrnka, nízké keříkové rajče, majoránka). Při výsadbě jsme předvedli zásady výsadby rostlin, představili typy dlouhodobě působících hnojiv, připomněli nutnou zálivku a přihnojování během vegetace.

      V neděli jsme si připravili svatební floristiku. Především to, co patří k nevěstě. Svatební kytice a svatební dekorace (svatební dekorace se liší od sv. kytice, tím, že nemá klasicky svázané stonky, ale květy, kvítka, lístky jsou přidělávány k sobě či konstrukci pomocí lepidla na živé květy případně přidrátkováním ….). Květinový tuf, který je mezi nevěstami stále oblíbený, ze světle zelených karafiátů, rudé růžičky s bílými karafiáty uvázané do biedermeieru, ale i přízdoba jedné květiny – mohutného květenství modrorůžové hortenzie, nebo květinový návlek na ruku zaujal návštěvníky Ctěnic. Kromě květin pro nevěstu jsme představili i korsáže pro ženicha do klopy saka.

      Vzhledem k aktuálnosti obou témat se u návštěvníků setkaly s velkým ohlasem a po každé předváděčce byly obě kolegyně zaplaveny dotazy ze stran návštěvníků. Děti si mohly pod naším vedením vyrobit květinové zápichy do květináče. Po oba dva dny zajistilo pracoviště praxe Zahrada prodej balkónových květin a školkařských výpěstků. Zájem ze strany zákazníků byl značný a díky fundovaným radám při prodeji se dozvěděli, jak se o nově zakoupené výpěstky postarat. Rádi bychom poděkovali slečně Oudové a paní Klabanové za tradičně vstřícné přijetí v prostorách Ctěnického zámku a dále si poděkování zaslouží i ti, kteří zde reprezentovali naši školu, jmenovitě Ing. Karla Šindelářová, Ing. Iva Hofmanová, Ing. Naděžda Fúsková, paní Alena Hrdinová, Ing. Petra Veselá a paní Zuzana Atanasová. Za pomoc v přípravné fázi celé akci děkujeme Ing. Lubici Vogalové.

 

 

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků