školajarov

DĚČÍNSKÁ KOTVA 2017

Konec týdne byl pro třetí ročník zahradnický a první zahradnickou nástavbu ve znamení květin. Se žáky jsme za květinami vyrazili do Děčína na výstavu soutěžních prací 46. ročníku floristické soutěže Děčínská Kotva 2017. Letošní téma bylo Ladovská zima, které se odráželo ve všech čtyřech disciplínách – adventní věnec vázaný z chvojí, tajná disciplína (bíle kvetoucí pokojová azalka a její přízdoba), svatební kytice – žezlo pro paní Zimu a poslední disciplínou byla velká práce – dekorace do exteriéru.

Práce byly vystaveny v knihovním sále děčínského zámku a venkovní práce na nově zrekonstruovaných jižních terasovitých zahradách.

Floristi pečlivě procházeli jednotlivé práce, ale ani žáci se zaměřením na sadovnickou tvorbu se nenudili. Prošli terasovité zahrady na jižním svahu zámku i růžovou zahradu, které vznikly za panování Thun-Hohensteinů. Z dobových staveb jsou zde sala terrena, gloriet, čajový pavilón. Růže ještě nekvetly, ale i tak jsou tyto zahrady hezké a je zde vidět práce profesionálních zahradníků.

Velkým potěšením byl i úspěch našich žákyň ze třetího zahradnického ročníku a z první nástavby, které pro naši školu získaly několik medailí.

 

 Untitled Document

Kominíci u primátora

Poprask, florbal dívky

Valná hromada
Cechu malířů

Střechy Praha

Lyžařský kurz OU

Workschop VELUX

Zedníci na SUSO 2019

Stavebnice MERKUR

Návštěva
malých kamarádů

Workshop – „TO DÁŠ!“

Abeceda řemeslníka

Soutěž tesařů Jaroměř

 

archiv článků