školajarov

DĚČÍNSKÁ KOTVA 2017

Konec týdne byl pro třetí ročník zahradnický a první zahradnickou nástavbu ve znamení květin. Se žáky jsme za květinami vyrazili do Děčína na výstavu soutěžních prací 46. ročníku floristické soutěže Děčínská Kotva 2017. Letošní téma bylo Ladovská zima, které se odráželo ve všech čtyřech disciplínách – adventní věnec vázaný z chvojí, tajná disciplína (bíle kvetoucí pokojová azalka a její přízdoba), svatební kytice – žezlo pro paní Zimu a poslední disciplínou byla velká práce – dekorace do exteriéru.

Práce byly vystaveny v knihovním sále děčínského zámku a venkovní práce na nově zrekonstruovaných jižních terasovitých zahradách.

Floristi pečlivě procházeli jednotlivé práce, ale ani žáci se zaměřením na sadovnickou tvorbu se nenudili. Prošli terasovité zahrady na jižním svahu zámku i růžovou zahradu, které vznikly za panování Thun-Hohensteinů. Z dobových staveb jsou zde sala terrena, gloriet, čajový pavilón. Růže ještě nekvetly, ale i tak jsou tyto zahrady hezké a je zde vidět práce profesionálních zahradníků.

Velkým potěšením byl i úspěch našich žákyň ze třetího zahradnického ročníku a z první nástavby, které pro naši školu získaly několik medailí.

 

 Untitled Document

Terénní cvičení
z SKT

Obhajoby
ročníkových prací

Dřevaři ve Finsku

Návštěva dětí
z Mateřské školy

Granty hl. m. Prahy

Sollertie
stavebních oborů

Máme nejlepší
obkladače v republice!

Soutěž o zlaté nůžky

Máme mistryně
ve florbalu!

Sekce
mladých zahradníků

archiv článků