školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
DĚČÍNSKÁ KOTVA

Mistrovství floristů ČR se konalo jako každoročně v Děčíně, byl to již 48. ročník s názvem ,,SNOVÁ“, a tentokrát byl inspirován filmovou tvorbou.

Naše škola podpořila talent a píli Daniela Marka z druhého ročníku a Filipa Hroudy, který je studentem teprve prvního ročníku. Oba chlapci se přípravám věnovali naplno a jejich cit pro kompozici a pracovitost přinesla krásné výsledky. Soutěžilo se ve čtyřech úkolech:

Úkol č. 1 Avatar – volně vázaná kytice

Úkol č. 2 Malý sen –tajná práce

Úkol č. 3 Alenka v říši divů- vypichovaný věnec do podložky

Úkol č. 4 Letopisy Narnie – květinová kompozice do exteriéru zámeckých zahrad

Naším obrovským úspěchem bylo umístění Filipa Hroudy v celkovém pořadí jako

3. NEJLEPŠÍ FLORISTA ČR V KATEGORII JUNIOR!!!

Filip si na stupně vítězů šel celkem třikrát … ještě pro STŘÍBRO za 4. úkol a BRONZ za 3. úkol.

Také Daniel měl velmi zdařilé práce a byl v celkovém pořadí na krásném 10. místě. Jeho ,,Vstup do Narnie“ se dočkal potřebného slunce až po ohodnocení porotou, ale pro nás všechny, kteří jsme dokonalé zpracování viděli, je tato kompozice ,,jedničkou“. V současnosti je umístěna v parku našeho areálu na odloučeném pracovišti Školní botanické zahrady Pod Táborem, kde si ji denně návštěvníci se zájmem prohlížejí a přesvědčují se o tom, že kokedamy jsou vhodné a hlavně zajímavé i v exteriéru.

Studenti se připravovali i během svých volných dní s učitelkou praxe M. Weigrichtovou a vedoucím vazárny J. Stiborem. Hlasem poradním se také stal zástupce ředitele pan Ing. Chvosta, učitelka praxe E. Součková, žákyně 3.KA D. Biolková a studenti 3.CzB.

Důležitou práci odvedly asistentky Marie Fialová (3.CzB) a Tereza Jirsová (2.Cz). Obě dívky spolupracovaly se soutěžícími a po skončení své práce, patřily do skupiny, která tvořila aranžmá z červených růží ke slavnostní výzdobě zámku.

Do přípravy se také zapojili i ostatní obory naší školy a studenti se svými učiteli praxe odvedli perfektní práci při zhotovování konstrukcí a doplňků. Děkujeme p. Švehlovi a sklenářům, p. Kodíčkovi, p. Lášovi, p. Šedivému a strojním zámečníkům, dále p. Helclovi, p. Čermákovi a malířům a v neposlední řadě vedoucímu internátu panu Mgr. Veranovi.

Zvláštní poděkování za sponzorský dar si zaslouží Bc. Jan Kocourek a zahradnická firma ROSTETO.

 

 Untitled Document

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

Floristická
soutěž ČZS

SOŠ Jarov
vítěz Sportovní ligy
středních škol

Sollertia 2019

Stavaři a zahradníci
se v Evropě neztratí

Vodácký kurz

Dobročinný bazar

Primátor otevřel
náš nový most

 

archiv článků