školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
Dekorace prostoru

      Jedna z nejtěžších disciplín floristiky je dekorace prostoru. Zde musí florista prokázat celkové vědomosti, cit pro prostorové vnímání. Nejedná se jen o jednu dekoraci na stůl, kytici k narozeninám, ale je nutné vnímat i hloubku a výšku prostoru.

      K takovému účelu nám slouží vstupní vestibul školy, kde jsou dvě prosklené výlohy. V jedné své výrobky představují truhláři a my jsme se ujali představit vám možné výrobky na adventní období.

      Všichni známe klasický věnec na stůl, nebo na zavěšení na dveře. Běžně kupujeme věnec o průměru 20 až 30 centimetrů, ale ty by právě v prostoru zanikly, byly by malé. My jsme pro vás připravili 80 ti centimetrový věnec na položení – se čtyřmi svíčkami v bílé barvě. Jsou umístěny na jedné straně a jsou vyváženy fialovou stuhou, baňkami na straně druhé. Obě barvy patří ke klasickým liturgickým barvám pro adventní období.

      Druhý věnec je ještě větší – 100 cm – a je na zavěšení na zeď. Výloha je však prosklená a tak náš věnec je oboustranný. Vzhledem k jeho velikosti je nutné zvolit i vhodnou přízdobu. Celkové barevné ladění je do zlatobílé. Tyto barvy (lesklé i matné) zastupují nalepené baňky a jim kontrastují s hrubou texturou věnce ze slámy a sena.

      Netypické adventní svícny jsou hranaté. Vybělené dřevo se na trhu objevuje již několik let, ale stále je velice žádané. Naskládané šišky ze smrku a borovice vytvářejí podklad svíčkám (hnědá a smetanově bílá). Slavnostní atmosféru navozuje jemný střed ze sisálového vlákna dozdobeného třpytivými materiály připomínající čas Adventu.

      Jasně svítivý a výrazný je i svícen. Základem je konstrukce z nařezaného papíru poslepovaného tapetovým lepidlem. Na této konstrukci jsou zlaté a červené baňky ukončené větší zlatou koulí a červenou svíčkou. Dvě větší zlaté koule jsou dozdobené zlatým drátkem, červenými a zlatými kouličkami a hvězdičkami.

      Tato práce je týmová. Vždy je však potřeba rozhodnout téma, výrobky a pak po skupinkách daný objekt vytvořit.

 

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků