školajarov

STUDENT CAMP 2017 DRÁŽĎANY

Student Camp 2017 se konal ve dnech 24. – 28. 4. v Drážďanech pro žáky učebního oboru malíř – lakýrník za účasti delegátů z Čech, Maďarska, Litvy, Belgie a Německa. Naše skupina ze SOŠ stavební a zahradnické Jarov byla zastoupena učitelem odborného výcviku oboru malíř-lakýrník Bc. Josefem Čermákem a třemi žáky prvního ročníku uvedeného oboru – Jiřím Libichem, Janem Strýčkem a Davidem Ryšavým.

Program, který nám připravili němečtí kolegové, byl po celý týden velmi bohatý s cíleným zaměřením na vzájemné předávání zkušeností a znalostí. Úkoly, které všichni žáci pod vedením zkušeného mistra místní Drážďanské školy plnili, byly opravdu velkým přínosem a obohacením znalostí a získáním inspirací pro využití v naší škole. Uplatnění se určitě najde i při učňovských soutěžích.

Nosný pracovní program spočíval v šablonování, zlacení, napodobení – imitace kamene a to pískovce a žuly, linkování a šumrování na vytvoření plastického obrazce (3D efekt).

V odpoledních hodinách jsme se kolektivně zúčastnili turistické prohlídky Drážďan, v dalších dnech prohlídky historických budov nejen pěšky, ale i vyhlídkovým autobusem s průvodním slovem do sluchátek. V poslední den jsme si prohlédli světoznámé obrazy a sochy v útrobách Zwingeru.

 

 Untitled Document

Slavnostní předání
výučních listů

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

 

archiv článků