školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA ORCHIDEJÍ V DRÁŽĎANECH

Výstavy orchidejí se vždy těší velké přízni zahradníků, zahrádkářů i lidí, kteří se přijdou potěšit rozmanitostí květů orchidejí.

Letos jsme již byli v pražské botanické zahradě v Troji a v pátek 23. 3. jsme vyrazili v počtu 46 do Drážďan na výstaviště. Výstava orchidejí byla spojena s jarní a velikonoční tématikou.

Orchideje jsou vystavovány dle pěstitelů na čtvercových plochách o cca 25 m ² - thajští, němečtí, holandští ….. pěstitelé zde představují původní botanické rody, ale také kultivary, které hýří mnoha barvami.

Každým rokem je zde část výstavní plochy věnována floristice. Letos zde opět soutěžily o přízeň návštěvníků kytice, které váží v drážďanských květinových síních. Letošní téma bylo „Anthurium bez hranic“.

Mistři floristi, kteří vyučují či jsou již hodnotitelé na soutěžích, představili florální objekty kde hlavní rostlinou byla bříza. Mohla to být kůra, silné či slabé větve, průřezy větví …

V další části byl použit zahradní mobiliář jako základ pro floristické práce zahradnických učňů.

V dalších halách jsme se mohli potěšit nákupem semen, cibulí a hlíz či rostlin, či ochutnáním místních specialit.

V odpoledních hodinách jsme se vraceli domů a cestou vlakem jsme obdivovali skalní útvary pískovců v národním parku Česko – Saské Švýcarsko.

 

 Untitled Document

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

Floristická
soutěž ČZS

SOŠ Jarov
vítěz Sportovní ligy
středních škol

Sollertia 2019

Stavaři a zahradníci
se v Evropě neztratí

Vodácký kurz

Dobročinný bazar

Primátor otevřel
náš nový most

 

archiv článků