školajarov

„MŮJ ERASMUS+“

Ve čtvrtek 18. května 2017 uspořádala národní agentura DZS (Dům zahraniční spolupráce) outdoorový happening na pražské Kampě, který se konal u příležitosti 30. výročí vzniku evropských studijních programů Erasmus, dnes již Erasmus+.

Jednalo se o celodenní prezentaci téměř dvaceti škol, které v rámci programů Erasmus již vycestovaly do zahraničí, a naše škola mezi ně dnes už patří též. Představili jsme obory truhlář, sklenář, klempíř a zedník.

Celou akci zahájila ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová a po ní ředitelka DZS – Dana Petrová . Během dne pak obě navštívily i náš stánek (viz foto s našimi klempíři).

Počasí přálo, a tak akce i díky doprovodnému programu (taneční a hudební vystoupení, módní přehlídka, barmanská show, ukázky výcviku psovodů …) přilákala mnohé i zahraniční návštěvníky Kampy.

Děkujeme našim žákům i mistrům odborného výcviku za dobrou reprezentaci školy.

A nakonec žhavá novinka…

Před několika dny byly zveřejněny výsledky a náš letošní projekt Erasmus+ (KA1) s vtipným názvem „České ručičky v Evropě“ byl schválen a bude podpořen v plné výši!

V říjnu odletí velká skupina našich žáků zahradnických oborů na dvoutýdenní pracovní stáž do holandského Amsterdamu k našemu dlouholetému partnerovi – floristické společnosti světového jména - BOERMA Instituut . Zde budou zahradníci jednak pracovat v květinářstvích po celém Amsterdamu, jednak absolvují semináře, v nichž se naučí různé druhy holandských ručních vazeb, a to přímo od majitelky – Jacqueline Boerma .

Na jaře 2018 pak odletí velká skupina žáků stavebních oborů do španělské Valencie , kde budou též po dobu dvou týdnů pracovat ve stavebních firmách, aby se zdokonalili ve svém řemesle u španělské firmy Mobility Projects.

Máme velikou radost, že se nám s Erasmem+ letos opět zadařilo (již popáté!) a že naše žáky čeká v příštím školním roce moře skvělých profesních, osobních i cestovatelských zážitků :) .

 

 Untitled Document

Slavnostní předání
výučních listů

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

 

archiv článků