školajarov

NAPŘÍČ PROFESEMI - NAPŘÍČ EVROPOU

Opět jsme uspěli s projektem Erasmus+

Před několika dny zveřejnila česká národní agentura Dům zahraniční spolupráce (DZS) výsledky dalšího hodnocení podaných projektů Erasmus+ (KA1) a naše škola byla od r. 2013 opět úspěšná - již popáté :) .

V tvrdé konkurenci více než pěti set projektů podaných v celé ČR jsme skončili na úžasném 2. místě, což znamená podpoření našeho projektu v plné výši!

Projekt nese vzletný název „ Napříč profesemi - napříč Evropou“ a ve školním roce 2018/19 se v jeho rámci vypraví již poněkolikáté skupina našich floristů do Holandska k našemu dlouholetému partnerovi - floristické designové škole Boerma Instituut , která se nachází na předměstí holandského Amsterdamu.

Poté odletí skupina našich žáků dřevařských oborů do vzdáleného severského Finska do jedné z největších středních učňovských škol “Gradia“ v centrální části země do města  Jyväskylä , aby se zde zdokonalili ve své profesi a poznali tamní způsoby práce se dřevem. V zemi, jež je již tradičně celosvětově vyhlášená svými proslulými dřevostavbami.

A do třetice pak vycestuje i skupina našich stavařů , a to již podruhé do španělské Granady k našemu partnerovi - společnosti Europroyectos , aby zde přiložili svou ruku k dílu a přiučili se něco ve stavebních oborech svých jednotlivých odborných profesí.

Nadcházející školní rok bude tedy doslova nabitý zahraničními stážemi našich žáků!

A my už teď přejeme všem účastníkům pracovních mobilit Erasmus+ co nejhezčí zážitky a mnoho přínosných profesních i osobních zkušeností na cestách napříč Evropou … :) .

 

 Untitled Document

Slavnostní předání
výučních listů

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

 

archiv článků