školajarov

STUDENTI Z FINSKA ODLETĚLI

      V sobotu 23. 4. 2016 v dopoledních hodinách odletěli studenti z finské školy JAO Jyväskylä, kteří u nás po dobu šesti týdnů absolvovali svou pracovní stáž v rámci projektu Erasmus+ (KA1).

      Během pobytu za nimi přijel na krátkou monitorovací návštěvu i jejich učitel odborného výcviku Veli-Antti Virtanen, který byl s průběhem stáže spokojen a jak nasvědčuje i nedávná komunikace zahraničních koordinátorů našich škol, dveře konsorcia JAO Jyväskylä jsou našim žákům stále otevřeny dokořán:

„Dear Mr. Noha,
many thanks for your message. I am really glad everything could be running smoothly in the future too, including your Erasmus+ funding plans concerning us. Your students are welcome anytime…

Many greetings from Jyväskylä. We still have some snow on the ground.

Let me hear from you soon,

best regards,

Auli Bister

international coordinator“

      Jsme rádi, že se Finům u nás líbilo, a ještě víc nás těší, že se partnerství našich škol tak daří. V rámci dlouhodobějšího horizontu by naše škola opět ráda vyslala do Finska naše nejlepší žáky „dřevařských oborů“ (truhlář, tesař, dřevěné konstrukce) v r. 2017.

      Pokud bude plánovaný projekt Erasmus+ podpořen národní agenturou DZS, mohli by se naši žáci opět vypravit do této vzdálené severské destinace, proslulé skvělými dřevostavbami, která má opravdu co nabídnout.

      Pro naše žáky by to jistě byla opět cenná profesní i životní zkušenost stejně jako pro ty, kteří do Finska vycestovali na podzim r. 2013.

Držme tedy palce :) .

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků