školajarov

 

 

 

 

škola Jarov

FLORISTICKÝ KURZ HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

      Začátek školního roku je spojen s mnoha novými informacemi pro žáky, ale také i letos začal floristický kurz. Dva žáci a osm žákyň se sešlo 13. 9. 2016 v odpoledních hodinách v učebně floristiky na naší škole.

      První odpoledne jsme si nasbírali v okolí školy rostlinný materiál a po krátké instruktáži jsme začali vázat kulatou dekorativní kytici do spirály. Úkolem bylo vytvořit kytici, která bude mít při pohledu z vrchu kruhový průměr, úvazek musí být pevný, úzký. Pro tento typ kytic volíme materiály v tvaru kulatém, plnokvěté i jednoduché květiny, plody ….

      20. 9. 2016 – druhé odpoledne jsme aranžovali. Nádobu jsme zvolili kovovou s dekorem levandule a proto výběr barev sušeného materiálu byl v barvách purpurová, fialová, ultramarínová a modrá. Jako kontrast jsme využili bílou barvu. Aranžmá bylo zadané jako uzavřené nízké aranžmá. Vypadá jako jednoduchý typ aranžmá, ale je zde nutné dodržet několik pravidel. Materiál zde působí ve větších plochách a ve stejné výšce. Střídáním docílíme zajímavé „mozaiky“. Základem aranžmá je nádoba v ní aranžovací hmota – pro sušinu šedý oasis.

 

 

 Untitled Document

Kominíci u primátora

Poprask, florbal dívky

Valná hromada
Cechu malířů

Střechy Praha

Lyžařský kurz OU

Workschop VELUX

Zedníci na SUSO 2019

Stavebnice MERKUR

Návštěva
malých kamarádů

Workshop – „TO DÁŠ!“

Abeceda řemeslníka

Soutěž tesařů Jaroměř

 

archiv článků