školajarov

SOUTĚŽ FLORA PRAGENSIS 2018

Již po sedmé jsme organizovali naši vánoční floristickou soutěž, kterou můžeme uspořádat díky podpoře z grantu Magistrátu hl. města Prahy. Porotci byli ze Svazu floristů a květinářů ČR. A zároveň nám s akcí pomáhal náš bývalý žák, Lukáš Hodáň z firmy Kytku.cz, který byl rovněž v porotě a současně se zapojil organizačně i sponzorsky.

Letošní soutěže se již tradičně zúčastnila řada zahradnických škol a celkem 26 žáků. Díky grantu žáci přišli s kufříky s nářadím a mohli začít pracovat. Letos se soutěžilo v ozdobení vánočního stromečku, adventním věnci a přizdobením vánočního dárku.

Za naši školu soutěžilo 8 žáků, kteří se pustili s chutí do plnění soutěžních úkolů. Jejich výsledky byly překvapující: zkušená Michala Jínová získala celkově 2. místo a v dílčí soutěži (zdobení stromku) 3. místo. Na celkově 3. místě se umístila Marie Fialová , v přizdobení dárku získala rovněž 3. místo. Maruška nebyla nikdy na soutěži a její první vystoupení přineslo hned „místo na bedně“. A 0,8 bodu za Maruškou v celkovém hodnocení skončil další nováček v soutěži, Daniel Marek , který v přízdobě dárku získal 2. místo.

Čekání na výsledky bývá na soutěžích zdlouhavé a tak se učitelka odborného výcviku Maruška Weigrichtová rozhodla, že ho zkrátí a připravila s našimi žáky humorné představení na téma Osvaldova barevného kruhu plné tance, scének, hudby a dokonce i stepu. Při představení čas rychle ubíhal a všichni se velmi dobře bavili.

Děkujeme všem našim žákům, kteří se s chutí pustili do soutěže a představení. Soutěž doprovázela úžasná atmosféra. Všichni si to užili – diváci, soutěžící i učinkující.

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků