školajarov

KVALIFIKACE O MS V KOPANÉ MUŽSTEV V SRBSKU 2019

V úterý 16. 10. 2018 se družstvo chlapců (kategorie U17; ročníky 2001 – 2003) naší školy zúčastnilo kvalifikace na republikové finále v kopané. Soupeřem v kvalifikaci bylo gymnázium v Praze 7, Nad Štolou. Ve vyrovnaném utkání bylo úspěšnější družstvo gymnázia Nad Štolou a výhrou 2 : 0 si zajistilo účast v republikovém finále 6 nejlepších škol ČR. Vítěz tohoto finále bude reprezentovat Českou republiku na MS školních družstev v kopané v dubnu 2019 v Srbsku. Náš pokus o účast naší školy na tomto MS skončil opět neúspěšně. Přesto našim hráčům patří dík za bojovný výkon, soupeř byl skutečně o trochu lepší a šťastnější

Družstvo naší školy tvořili tito žáci: Jan Kulhavý, Matyáš Kadlec, Petr Novák, Jaroslav Sochor, Filip Wagner (všichni 1MSa), Jan Stárek, Filip Štěpánek, Jan Sirotník, Petr Bývalec, Tomáš Rigo, Tadeáš Zeman (všichni 2MSa), Jonáš Kneifel, Javier Neruda (oba 2MSb), Lukáš Musil, Lukáš Podzimek, Daniel Vlach (všichni 3MSa).

Družstvo naší školy vedli Mgr. Pavel Loukota a Mgr. Tomáš Chaloupka.
REPUBLIKOVÉ FINÁLE ČR O MS V KOPANÉ ŠKOLSKÝCH MUŽSTEV

(kategorie dívky, U17, ročníky 2001 – 2003)

V úterý 16. 10. 2018 se družstvo dívek naší školy zúčastnilo finále ČR o účast na MS 2019 v Srbsku. Z celé ČR se přihlásila pouze dvě družstva škol dívek, naše škola a SOŠ ze Starého Města u Uherského Hradiště. Družstvo školy ze Starého Města tvoří pouze dívky prvoligového klubu FC Slovácko. Z družstva dívek naší školy hraje kopanou pouze šest dívek, ostatní dívky provozují jiné sporty. Ve finálovém utkání se projevila již v prvním poločase velká převaha školy ze Starého Města a 1. poločas jsme prohráli 8 : 0. Ve druhém poločase jsme obdrželi pouze 1 gól a celkově prohráli 9 : 0. Družstvo naší školy bylo viditelně oslabené neúčastí tří hráček (Olivie Lukášové ze 3MSa – účast v lize mistrů za Slávii Praha a Kim Than a Kristýny Růžičkové z 1MSa – účast v reprezentaci U17 ČR).

Družstvo naší školy tvořily tyto dívky: Denisa Kulhánková, Adéla Nováková, Natálie Kordulová, Kateřina Votrubová, Adéla Hradecká, Adéla Beránková (všechny 2MSb), Nikola Kropáčková, Sabina Nelhýbelová, Šárka Brdíčková, Kateřina Rosová, Martina Mastníková, Valerie Soóky (všechny 3MSa), Katarina Lehocká (3DST). Všem patří velké poděkování za odvahu a nasazení, se kterým se pustily do výrazněji silnějšího soupeře.

Družstvo naší školy vedli Mgr. Tomáš Chaloupka a Mgr. Pavel Loukota.