školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
Sv. Valentýn u floristů

      K radosti pěstitelů květin a všech v květinářstvích jsou během roku svátky, kdy se chlapci, muži, manželé…. nemohou objevit na schůzce s ženou, přítelkyní bez květiny. Jsou to např. Sv. Valentýn (svátek zamilovaných - 14.2.), MDŽ (Mezinárodní den žen – celosvětově uznávaný svátek – 8.3.) a Den matek (druhá květná neděle).

      Každý svátek má své tradiční symboly a ty se pak do kytic, aranžmá, ale i v přízdobě jednoho květu objevují. Čtrnáctý únor je oslavován jako svátek zamilovaných. Jméno Sv. Valentýn je z doby vlády císaře Claudia II. Kněz Valentýn se postavil proti císaři a porušil jeho nařízení rušit svatby (potřeboval muže do válek) a tajně páry oddával. Po uvěznění se však zamiloval do dcery vězeňského dozorce a před svou smrtí (14.2.) jí poslal vzkaz zakončený slovy: „od tvého Valentýna“. Po smrti byl prohlášen za svatého.

      Radost, milou vzpomínku, důkaz lásky není vždy potřeba dokazovat velkou exkluzivní kyticí. Proto v tento den je v květinářstvích nejvíce žádaná rudá růže. Ale proč ji nedoplnit tak, aby opravdu ukázala city a náklonost darujícího. Nejčastějším symbolem jsou srdce (v jakékoli formě). Floristi se na tento svátek připravují předem a každou volnou chvilku den či dva dny před sv. Valentýnem vážou a zdobí jeden květ či kytici.

      My jsme pro vás připravili několik přizdobených květů růže jako inspiraci. Vyberte si.

 

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků