školajarov

VELKÝ ÚSPĚCH FUTSALISTŮ

Dne 14. 2. 2017 školní futsalový tým odehrál již čtvrté kolo Středoškolské futsalové ligy (SFL 2016/2017), které bylo FINÁLE pro PRAHU – DIVIZE A.

V předchozích kolech postupovali vždy první dva ze skupiny, a my jsme našli přemožitele pouze ve škole SOŠ pro administrativu EU, která se dostala společně s naší školou, OA Hovorčovická a AŘ Zelený pruh do finálového turnaje, ze kterého postupuje pouze první tým do KONFERENČNÍHO FINÁLE ‘‘ZÁPAD‘‘, ze kterého postupují dva celky do celorepublikového finále.

Finálový turnaj pro PRAHU – DIVIZE A se odehrál v hale Jižního města. První zápas jsme odehráli se školou OA Hovorčovická, kterou jsme porazili, stejně jako v předchozím kole celkem jednoznačně 5:2.

Druhé utkání bylo pro náš celek složitější, vzhledem k tomu, že jsme prohrávali se školou AŘ Zelený pruh 0:1 a 1:2. Průběh jsme ale otočili naší dobrou hrou na výsledné skóre 4:2.

Třetí, a pro nás klíčový duel, jsme odehráli se školou SOŠ pro administrativu EU, a už v prvním poločase jsme prohrávali 0:2, po poločase již 0:3. Naše špatná hra, i výsledek utkání a zranění jednoho ze dvou reprezentantů ve futsalu v kategorii U21, nás přiměl jedenáct minut do konce utkání vzít si oddechový čas. Po něm jsme jak vyměněný tým zkvalitnili hru, přestali dělat chyby, a šli za svým cílem zvítězit, což jsme museli, vzhledem k horšímu skóre o jednu branku našeho soupeře. Během sedmi minut se nám povedlo srovnat na 3:3 a do konce utkání chyběli dvě minuty. Po drtivém tlaku jsme přidali čtvrtou, rozhodující branku a po soupeřově odvolání brankáře i pátou branku. Pět gólů za jedenáct minut nás poslalo do KONFERENČNÍHO FINÁLE ‘‘ZÁPAD‘‘.