školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
Floristická výstava

      Žáci z prvních ročníků zahradnických nástaveb a floristky ze třetího zahradnického ročníku v pátek 15. května navštívili výstavu soutěžních floristických prací Děčínská kotva 2015.

      Soutěžilo se v kategorii senioři a junioři a každý musel předvést čtyři práce. Tři disciplíny byly zadané a soutěžící se na ně připravovali předem. Tajná disciplína „Jeden pro dva“ – byla přízdoba hrnkové rostliny (senioři Hydrangea macrophylla – bílá; junioři oranžová Dahlia pinnata ). K dispozici byl různý dekorační materiál a soutěžící mohli spotřebovat vše dodané, nebo také jen pár věcí. Nedílnou součástí byla dekorační taška na hrnkové rostliny.

      Největší zájem ze stran diváků jsou každoročně svatební kytice a dekorace. Letos však byly velice zajímavé i další dvě disciplíny. U dekorace bistro stolku či dekorace pro oddávajícího předvedli floristi vysokou dávku nápaditosti a možností využití různého materiálu. V podobném stylu soutěžící zhotovovali i poslední úkol – květinový sloup – „Před vraty staré továrny“.

      Soutěž a následně i výstava byla v komerčních prostorách OC Pivovar. Jde o historické budovy spojené s prvky moderní architektury. A proto i téma celé soutěže „Floral Factory“ aneb svatba ve staré továrně.

 

 

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků