školajarov

NÁVŠTĚVA Z GRANADY

      Na oficiální pozvání školy přiletěl do Prahy v neděli 19.6. 2016 majitel španělské společnosti Europroyectos Erasmus Plus, S.L. . - Héctor Bernal Trujillo s rodinou. Společnost loni oslavila 20. výročí svého vzniku a za dobu svého stabilního působení na španělském trhu přivítala v Andalusii (nejjižnější španělská provincie) v rámci pracovních stáží Erasmus+ (dříve Leonardo da Vinci) již tisíce žáků a učitelů z mnoha evropských destinací (kromě ČR to bylo např. Německo, Polsko, Pobaltí, Skandinávie, Francie, Itálie, Holandsko, Rumunsko, Řecko, Turecko…)

      Naše škola vešla do kontaktu se společností na sklonku r. 2014, kdy připravila pilotní projekt Erasmus+ (KA1) „Stavaři ve Španělsku“, jenž byl podpořen národní agenturou DZS. Na základě projektu vycestovalo v letošním šk. r. do Španělska celkem dvacet našich žáků stavebních oborů - kominík, zedník, malíř a lakýrník, instalatér, truhlář a klempíř . Stáž proběhla k oboustranné spokojenosti, a tak se obě strany rozhodly ve spolupráci pokračovat. Společnost Europroyectos Erasmus Plus, S.L. nabízí široké portfólio pracovních příležitostí, a tak naše škola chystá do budoucna další projekty Erasmus+ i pro ostatní obory (dřevaři, zahradníci, žáci oboru „management ve sportu“).

      Héctor B. Trujillo si po oficiálním přijetí u ředitele školy prohlédl celý areál, dílny, sál, sportoviště a byl ohromen velikostí a vybaveností školy. Velice nás těší, že se návštěvě u nás líbilo a zároveň pevně věříme, že se do jižního Španělska znovu vypraví i další žáci naší školy, kteří si tak v rámci projektů Erasmus+ budou moci rozšířit své profesní i životní obzory … :) .

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků