školajarov

Návštěva z Hamburku

      V pátek 9. ledna 2015 navštívila naši školu paní Ursula Schulz - velvyslankyně svobodného a hansovního města Hamburk v Praze.

      Obě města jsou již čtvrtstoletí partnerskými městy a navíc mezi nimi byla v r. 2009 podepsána i vzájemná dohoda o vzdělávání („Hamburg-Prag-Bildungsabkommen“). Na základě této dohody by naše škola ráda vešla do užšího kontaktu s některou z hamburských škol, se kterou bychom v budoucnu mohli odstartovat výměnu nejlepších studentů stále oblíbenějšího oboru „Management ve sportu“ .

      Německo coby úřadující mistr světa ve fotbale (MS Brazílie 2014) je přímo ideální destinací, navíc z Hamburku pochází i několik skvělých fotbalových klubů (HSV, St. Pauli). Veškerá jednání budou tedy logicky směřovat k tomu, aby si naši žáci mohli např. zatrénovat či dokonce zahrát se svými německými protějšky, což by pro ně jistě byla úžasná výzva.

      Po oficiálním přijetí u ředitele školy se paní Schulz dále setkala i s Mgr. Markem Pavelkou, jenž je klíčovou postavou oboru „Management ve sportu“, a který by se měl do budoucna ujmout i hlavního pedagogického doprovodu našich žáků při cestách do Hamburku.

      Ursula Schulz byla naší školou doslova nadšena (především ji fascinovalo skvělé sportovní zázemí a rozlehlost celého školního areálu, včetně dílen a učeben).

      První krok je tedy úspěšně za námi, nyní jich ale musí následovat ještě mnoho, nicméně pevně věříme, že veškerá další jednání budou probíhat stejně úspěšně a že by se možná naši žáci mohli již na podzim tohoto roku vypravit na svou první cestu za fotbalovým poznáním :) .

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků