školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
Sportovci v Hamburku

      Žáci oboru „management ve sportu“ si na svou první zahraniční stáž museli počkat ze všech našich oborů nejdéle. Zatímco zahradníci (Holandsko, UK), dřevaři (Finsko) i stavaři (Německo a aktuálně Španělsko) své zkušenosti v cizině již sbírají, jednání se zahraničním partnerem pro sportovce trvalo v tomto případě téměř dva dlouhé roky. Nicméně čekání se velmi vyplatilo :) .

      V pondělí 28. 9. odjela skupina žáků 3. a 4. ročníku do severoněmeckého Hamburku, druhého největšího evropského přístavu, aby zde strávili týden v rámci projektu „Gemeinsam fit durch Sport!“, který byl podpořen Česko-německým fondem budoucnosti.

      Po příjezdu je na nádraží přivítala paní Ursula Schulzová , velvyslankyně Hamburku v ČR, pod jejíž záštitou se celý projekt uskutečnil, aby je doprovodila do ubytovny „Auf dem Stintfang“ přímo v centru města, kde žáci bydleli.

      První den je očekával ředitel partnerské školy Stadtteilschule Wilhelmsburg – Joerg Kallmeyer , který je pozdravil a hned poté je čekala první sportovní aktivita společně s německými žáky (míčové hry, soutěže…). Naši žáci si vedli dobře. Poté mohli ochutnat německou kuchyni v místní školní jídelně.

      Odpoledne byli pak sportovci přijati na hamburské radnici konzulkou pro východní Evropu :). Möerlins-Oksaarovou a poté absolvovali krátkou prohlídku slavnostních prostor radnice.

      V rámci doprovodného programu žáci vystoupali na dominantu města - rozhlednu Michel, rovněž i na věž kostela sv. Petra, užili si vyhlídkovou plavbu po přístavu, prošli Elbtunnel, prohlédli si historickou loď Rickmer Rickmers, navštívili i věhlasnou Reeperbahn na St. Pauli a samozřejmě zbyl i čas na krátkou procházku městem.

      Nicméně zlatým hřebem celého pobytu byl fotbalová aréna pro 57.000 diváků - HSV Volksparkstadion , kde žáci strávili celý den.

      Velké poděkování zde patří Davidu Jarolímovi (bývalé hvězdě bundesligového týmu HSV), bez jehož laskavé pomoci by brány arény zůstaly našim žákům nejspíše uzavřeny.

      Naši sportovci zde mohli na vlastní oči vidět kabiny, zákulisí, tiskové centrum, tribuny, obchod pro fanoušky, VIP-zónu a dokonce vstoupit na plochu legendárního stadionu.

      Opravdovým bonbónkem byla téměř dvouhodinová beseda se současným brankářem týmu HSV – Jaroslavem Drobným , rodákem od Pelhřimova, který zodpověděl mnoho otázek a dokonce naše kluky pozval, aby se podívali na trénink jeho týmu. A protože mu fotbalisté z Jarova byli nejspíš sympatičtí, věnoval každému dárek na památku - originální trikot HSV a i se s nimi vyfotil :) .

 

Historicky první stáž sportovců se zdařila, základní kámen byl položen.

Nezbývá tedy než pevně věřit, že napřesrok budeme stejně úspěšní a nejlepší žáci se opět vypraví do země fotbalových mistrů světa.

 

 

 

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků