školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
SPORTOVCI V HAMBURKU 2017

V pondělí 13. 11. 2017 odjela skupina žáků 3. a 4. ročníku ( „management ve sportu “) do severoněmeckého Hamburku, druhého největšího evropského přístavu, aby zde strávili několik dnů v rámci sportovního projektu partnerských měst Hamburk – Praha .

Na nádraží je přivítala Ursula Schulzová , velvyslankyně města Hamburk v ČR, pod jejíž záštitou se celý projekt uskutečnil, aby je doprovodila do ubytovny „Auf dem Stintfang“ přímo v centru města, kde byli žáci ubytováni.

První den je pak očekával zástupce ředitelky partnerské školy Stadtteilschule Wilhelmsburg – Florian Schreiter , který je pozdravil a pak už je čekala první společná aktivita s německými žáky (mini-fotbalový turnaj, soutěže…).

Poté ochutnali německou kuchyni v místní školní jídelně. Odpoledne byli naši sportovci společně s žáky partnerské školy oficiálně přijati na hamburské radnici konzulkou Ch. Mörlins-Oksaarovou a poté absolvovali krátkou prohlídku radnice.

Zde patří velká pochvala Jakubu Šťástkovi (3MSA), který za českou delegaci poděkoval, a to doslova brilantní angličtinou :) .

V rámci doprovodného programu si naši žáci užili vyhlídkovou plavbu po přístavu, prošli historickým Elbtunnelem, vyjeli na vyhlídkovou terasu Elbphilharmonie, navštívili věhlasnou Reeperbahn na St. Pauli, a samozřejmě zbyl i čas na krátkou procházku městem a nákup suvenýrů. Kluci si navíc užili i adrenalinu na několika atrakcích v zábavním lunaparku „Hamburger Dom“.

Zlatým hřebem celého pobytu byla fotbalová aréna pro 57.000 diváků - HSV Volkspark Stadion , kde žáci strávili téměř celý den.

Velké poděkování zde opět patří Davidu Jarolímovi (bývalému kapitánovi bundesligového týmu HSV), který pomohl s organizací a cennými kontakty. Naši sportovci si mohli prohlédnout stadion, fan-shop, nedávno otevřený HSV Campus a později odpoledne pak na vlastní oči viděli i trénink bundesligového týmu.

Pro fotbalisty z Jarova má David Jarolím nejspíš slabost, a tak velkoryse dohodl s místním kustodem, že každý žák dostal na rozloučenou dárek na památku - originální trikot HSV .

J. Zavřel, D. Obermajer, V. Kyliánek (4MSP) a M. Hájek, M. Vrána, M. Sedláček, J. Levý a J. Šťástka (3MSA) vzorně reprezentovali naši školu, za což jim patří velké poděkování.

Další stáž našich sportovců se tedy zdařila, a tak pevně věříme, že i v r. 2018 budeme stejně úspěšní a nejlepší žáci se opět vypraví do země fotbalových mistrů světa.

 

Viel Glück - wir halten die Daumen! :)

 

 Untitled Document

Slavnostní předání
výučních listů

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

 

archiv článků