školajarov

HAMBURK - PRAHA „Smlouva o partnerství“

Ve dnech 3. - 4. ledna 2018 navštívila naší školu nová ředitelka naší hamburské partnerské školy Stadtteilschule Wilhelmsburg - Katja Schlünzenová.

Doprovodila ji i naše „patronka“ - velvyslankyně svobodného a hanzovního města Hamburk v ČR - Ursula Schulzová, která zprostředkovala zásadní průlom ve vztazích mezi našimi školami.

Oba ředitelé během návštěvy totiž podepsali bilaterální „Smlouvu o partnerství, která je výrazem dobré vůle obou stran a zároveň základem pro uskutečňování výměnných pobytů, návštěv a dalších projektů (viz příloha).

Po oficiálním přijetí u ředitele školy si Hamburčané prohlédli naši školu, a to velmi důkladně (budovu teorie, sportovní areál vč. bazénu, dílny, botanickou zahradu, kde hosty především zaujal unikátní tropický skleník se svými exponáty).

V podvečerních hodinách si pak K. Schlünzenová i s doprovodem (Uwe Junge, Karlheinz Kruse) prohlédla centrum Prahy, již navštívila poprvé na konci 70. let coby studentka a nutno říci, že jí naše metropole po několika desetiletích znovu učarovala.

Velice nás to těší, protože tato návštěva bude mít ohromný dopad pro naši školu. Pokud budou finančně podpořeny naše oboustranné projekty, mohou se v následujících letech žáci i učitelé obou škol těšit na řadu výměnných pobytů, mj. na naše již klasické sportovní projekty pro žáky oboru „management ve sportu“.

 

 Untitled Document

Kominíci u primátora

Poprask, florbal dívky

Valná hromada
Cechu malířů

Střechy Praha

Lyžařský kurz OU

Workschop VELUX

Zedníci na SUSO 2019

Stavebnice MERKUR

Návštěva
malých kamarádů

Workshop – „TO DÁŠ!“

Abeceda řemeslníka

Soutěž tesařů Jaroměř

 

archiv článků