školajarov

HAMBURK - PRAHA „Smlouva o partnerství“

Ve dnech 3. - 4. ledna 2018 navštívila naší školu nová ředitelka naší hamburské partnerské školy Stadtteilschule Wilhelmsburg - Katja Schlünzenová.

Doprovodila ji i naše „patronka“ - velvyslankyně svobodného a hanzovního města Hamburk v ČR - Ursula Schulzová, která zprostředkovala zásadní průlom ve vztazích mezi našimi školami.

Oba ředitelé během návštěvy totiž podepsali bilaterální „Smlouvu o partnerství, která je výrazem dobré vůle obou stran a zároveň základem pro uskutečňování výměnných pobytů, návštěv a dalších projektů (viz příloha).

Po oficiálním přijetí u ředitele školy si Hamburčané prohlédli naši školu, a to velmi důkladně (budovu teorie, sportovní areál vč. bazénu, dílny, botanickou zahradu, kde hosty především zaujal unikátní tropický skleník se svými exponáty).

V podvečerních hodinách si pak K. Schlünzenová i s doprovodem (Uwe Junge, Karlheinz Kruse) prohlédla centrum Prahy, již navštívila poprvé na konci 70. let coby studentka a nutno říci, že jí naše metropole po několika desetiletích znovu učarovala.

Velice nás to těší, protože tato návštěva bude mít ohromný dopad pro naši školu. Pokud budou finančně podpořeny naše oboustranné projekty, mohou se v následujících letech žáci i učitelé obou škol těšit na řadu výměnných pobytů, mj. na naše již klasické sportovní projekty pro žáky oboru „management ve sportu“.

 

 Untitled Document

Florbalová liga

Mikulášská trefa

Sadovnický projekt

Flora Pragensis

Advent ve Ctěnicích

Střechařská konference

Kominíci opět
v Mühlbachu

Terezín

Čistírna odpadních vod

Florbalová liga dívek

Advent 2018

Celorepublikové finále
soutěže oboru instalatér

 

archiv článků