školajarov

JOB SHADOWING (Hamburk – Praha)

Ve dnech 31.10. – 2.11. navštívilo naši školu šest kolegů, vč. ředitelky Katji Schlünzenové, z naší partnerské školy Stadtteilschule Wilhelmsburg (Hamburk), kteří u nás absolvovali svůj projekt Erasmus+ (KA1 – mobility učitelů).

Po oficiálním přijetí u ředitele školy si hosté prohlédli školu (budovu teorie, tělovýchovná zařízení, dílny, školní botanickou zahradu včetně tropického skleníku, který je doslova uchvátil …) a poté v rámci hospitačních aktivit zavítali i do několika vyučovacích hodin, aby zažili naši výuku a mohli ji porovnat s výukou v Německu. Postupně navštívili několik hodin angličtiny, němčiny, psychologie, ICT a chemie. V rámci svého studijního pobytu dále navštívili Ministerstvo školství a mládeže ČR a byli pozváni i na německé velvyslanectví.

To vše probíhalo v souvislosti s faktem, že právě příští rok oslaví kulaté desetileté jubileum podepsaná smlouva o vzájemné spolupráci na poli vzdělávání a vzájemných sousedských vztahů mezi partnerskými městy Hamburk – Praha.

Ministerstvo školství a velvyslanectví Spolkové republiky Německa chystají při té příležitosti na r. 2019 několik různých aktivit, kdy by se měli setkat zástupci obou partnerských měst i škol. Je tedy velice pravděpodobné, že i žáci a učitelé naší školy se budou moci vypravit na sever Německa do Hamburku – druhého největšího evropského přístavu, aby tam poznali naši partnerskou školu a kulturní a společenský život v našem partnerském městě :) .

 Untitled Document

Slavnostní předání
výučních listů

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

 

archiv článků