školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
PARTNERSKÁ ŠKOLA Z HAMBURKU U NÁS

Opět po dvou letech nás ve dnech 20. – 22. 11. 2018 navštívila skupina žáků z partnerské školy Stadtteilschule Wilhelmsburg .

V rámci sportovního projektu , který byl podpořen Česko-německým fondem budoucnosti, se k nám mohlo vypravit celkem 15 žáků se svým tělocvikářem, třídním učitelem i zástupcem řed. Florianem Schreiterem. Celý projekt proběhl pod záštitou velvyslankyně města Hamburk v ČR – Ursulou Schulzovou , která se tentokrát zároveň ujala i role pedagog. doprovodu (na své kmenové škole totiž vyučuje němčinu a angličtinu).

Po příchodu žáky přivítala naše zástupkyně ředitele, která jim popřála příjemný pobyt v naší metropoli a hodně sportovních zážitků u nás na škole. Žáci si poté prohlédli školu, sál, studovnu a nejvíce je zaujal areál dílen. Naše škola opět maximálně využila skvělého sportovního vybavení a zázemí, kterým disponuje. Při společných sportovních aktivitách tedy přišla na řadu přátelská fotbalová mini-utkání , basketbal , stolní tenis i fitness . Němečtí žáci si zaplavali i v bazénu a zahráli si společně vodní pólo.

Velké poděkování našim tělocvikářům za jejich zapojení a koordinaci všech aktivit v tělocvičnách.

V rámci doprovodného programu si žáci z Hamburku prohlédli pamětihodnosti Prahy, projeli se lanovkou na Petřín, absolvovali večerní projížďku po Vltavě, navštívili pražskou ZOO a samozřejmě zbyl i čas na nákup suvenýrů pro své blízké. Doslova je pak uchvátil nedaleký JUMPPARK , kde se skvěle vyřádili na mnoha trampolínách a skákadlech :) .

Věříme, že se hostům u nás líbilo a že v Praze prožili pár příjemných dnů. Druhý den pobytu oslavila navíc Ursula Schulzová významné kulaté životní jubileum, a tak došlo i na oficiální gratulaci přímo od ředitele školy, velikou kytici od našich floristů a velmi stylový dárek od našich učňů :) .

 

 Untitled Document

Flora Pragensis

Advent ve Ctěnicích

Střechařská konference

Kominíci opět
v Mühlbachu

Terezín

Čistírna odpadních vod

Florbalová liga dívek

Advent 2018

Celorepublikové finále
soutěže oboru instalatér

Partnerská škola
z Hamburku u nás

Návštěva
z Praktické školy

 

archiv článků