školajarov

TURNAJ V HÁZENÉ

Rok se s rokem sešel a školní házená byla v nedohlednu. Bohužel letošní vyhlídky na postup nebyly tak pozitivní jako loni. Vzhledem k omezení ročníků 2000 a mladších, jsem se já (Anna Vilímová) a druhý lídr týmu (Klára Slabá) nemohly zúčastnit. My to braly sportovně, a jako správné sdutentky Managementu ve sportu, jsme se do týmu přes nemožnost hrát zapojily. Já si vyzkoušela funkci trenérky a Klára funkci vedoucího týmu.

Nastala středa 15.11. a všichni jsme se v 7:45 sešli v hale na Braníku. První zápas nás čekal proti OA Heroldovy sady. Holky se vrhly do zápasu s bojovností a chutí vyhrát. To bohužel nestačilo a zápas jsme prohráli o deset branek.

Na druhé utkání už jsme si věřili více. Soupeř byl tentokrát z SPŠS Josefa Gočára. V zápase holkám patří pochvala za plné nasazení. Střelecky se sedmi góly prosadila Zuzana Tománková a zápas skončil 14:4 v náš prospěch. Teď přišel čas na zaslouženou svačinu. J

S postupem do semifinále přišel zápas s favoritem na postup na republikové finále – Gymnázium Opatov, které jsme minulý rok porazili rozdílem jednoho gólu. Každý z nás věděl, že to nebude lehké. Velice těžké utkání jsme nakonec prohráli o 6 branek. Chtěla bych vyzdvihnout brankářku Natálii Vávrovou, která tým podržela 10 úžasnými zákroky a měla přes 50% úspěšnosti zákroků.

Zápas o 3. příčku nás všechny překvapil. Opět nás čekal soupeř z Heroldových sadů. Už jsme věděli, koho si pohlídat a uzpůsobyli jsme taktiku. Bohužel stejně tak to věděl i soupeř. Další prohra na našem kontě a celkové 4. místo v Praze.

Úspěch z loňského roku (2. místo na mistrovství ČR) se sice nezopakoval, ale věřím, že příští rok budeme ještě připravenější a že se nám vyhnou zranění. Chci poděkovat holkám za odvahu, odhodlání a chuť hrát a panu Mgr. Pavelkovi za organizaci a podporu.

Sportu zdar!

Anna Vilímová, 3MSB

 

 Untitled Document

Slavnostní předání
výučních listů

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

 

archiv článků