školajarov

SOUTĚŽ „JIŘINKY A DŘEVO“

14. září jsme se opět zúčastnili soutěže v Hejnicích. Mottem letošního ročníku byly „ Jiřinky a dřevo“. Naši školu reprezentovali Karolína Humešová 2.AZ, Denisa Mäsiariková a Milan Fáček ze 4.AZ.

První úkol byla vázaná kytice, která musela obsahovat pouze květy rodu Dahlia a dále jen doplňkový materiál (zeleň, plody, větvičky, atd). Tuto kytici vázala Denisa do předem připravené konstrukce z konopného provázku a dřevěných kroužků. Jako doplňující materiál zvolila plody z Physalisu a Partenocyssusu, jako zeleň posloužil Rhipsalis z našeho botanického skleníku. Kytice se jí velmi povedla a získala krásné 3. místo.

Druhým úkolem byla přízdoba dřevěného kola o průměru 35 – 65 cm. Tam už nebylo nutné použít jen jiřinky. Tuto disciplínu si vybrala Karolína, a ač byla na soutěži poprvé, její aranžmá získalo 1. místo.

Třetí, tajnou práci vytvářel Milan. Zadání znělo: „ Přizdobit a ozdobit skleněnou nádobu“. Milan, který už mnohokrát naši školu reprezentoval na různých soutěžích včetně Děčínské kotvy ( 2018 - 2. místo za kabelku) se tentokrát nedařilo a zůstal bez umístění.

Poslední 4. úkol zněl „ Zátiší se dřevem a jiřinkami“ pro všechny tři naše soutěžící. V zadání bylo použít nejméně dva dodané špalky s kůrou a vydlabaný kmen. Naše příprava ve vazárně směřovala k netradičnímu pojetí této disciplíny. Ze starého rezavého drátu jsme umotali čtyři stromy, na které soutěžící zavěsili jiřinky v celofánových pytlíčcích pro dostatečné zásobení vodou po dobu výstavy a dřevěná kolečka, vše opět na konopném provázku. Na konstrukci stromů pak ještě nalepili plody Physalisu. Pro větší efekt jsme celé zátiší podsvítili halogenovou lampou. Náš experiment se ale nepotkal s pochopením poroty, která upřednostnila tradiční dlabané dýně a proutěné košíky na dřevěných špalcích. Verdikt pro náš tým zněl 5. místo . Velmi děkujeme za reprezentaci naší školy Karolíně, Denise a Milanovi pod vedením vedoucího vazárny pana Jana Stibora a věříme, že příště bude náš tým ještě úspěšnější :) .

 

 Untitled Document

Slavnostní předání
výučních listů

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

 

archiv článků