školajarov

 

 

 

 

škola Jarov

ZAHRADNÍCI OPĚT V HOLANDSKU

BOERMA INSTITUUT

      Ve dnech 7. 6. – 20. 6. 2015 v rámci projektu ERASMUS + Leonardo da Vinci proběhla další studijně-pracovní stáž (v pořadí již 3!) skupiny 14 žáků naší školy oborů Zahradnictví a Zahradník tříd 1AZ, 2CZ, 1NZ, 2DZ v holandském Aalsmeeru poblíž Amsterdamu. Opět ve spolupráci s Jacqueline Boerma, CEO organizace Boerma Instituut.

      Žáci byli rozděleni do skupin a absolvovali 8 dnů odborné praxe. 3 žáci byli v luxusním květinářství v centru Amsterdamu, kde připravovali květinovou výzdobu do bank a úřadů, 4 další pracovali v botanické zahradě, 4 v institutu u pí Boerma, kde připravovali výzdobu na květinový festival, který začal v době našeho odjezdu. Další 3 žáci prováděli odbornou praxi v klasickém zahradnictví. Pro všechny žáky to byla cenná profesní zkušenost, navíc obohacena o skvělou možnost jazykového zdokonalení se v angličtině. V rámci stáže absolvovali také 3 odborné semináře v institutu, kde vázali různé typy kytic, vypichovali misky apod.

      Ve volném dni si žáci prohlédli pamětihodnosti centra Amsterdamu, absolvovali na lodi projížďku pověstnými holandskými kanály. Dále v rámci programu navštívili květinovou burzu v Aalsmeeru a to byl opravdu zážitek na celý život. Díky paní Jacquelině se naši žáci podívali i do míst, kam se veřejnost normálně nedostane. Stáž proběhla bez jakýchkoliv komplikací, žáci získali mnoho cenných zkušeností, které jistě využijí v budoucí praxi a my se již nyní těšíme na další spolupráci s Boerma Instituutem. Za hladký průběh pobytu děkujeme paní učitelce Zdence Irové, která zajišťovala pedagogický dozor v průběhu celé stáže, a takém dalším pracovníkům školy, kteří mají přípravu a průběh projektu na starosti.

 

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků