školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
ERASMUS+ (KA1) „České ručičky v Evropě“

    

Ve dnech 22. 10. – 7. 11. 2017 v rámci projektu ERASMUS+ (KA1)  „České ručičky v Evropě“  proběhla další studijně-pracovní stáž skupiny 14 žáků naší školy maturitního oboru skupiny „M“ Zahradnictví, učebního oboru skupiny „H“ Zahradník a učebního oboru skupiny „E“ Zahradnické páce v holandském Aalsmeeru poblíž Amsterdamu. Opět ve spolupráci s Jacqueline Boerma, CEO organizace Boerma Instituut .

Žáci byli rozděleni do skupin a absolvovali osm dnů odborné praxe a tři odborné semináře v institutu.

Čtyři žáci pracovali v botanické zahradě Hortus Botanicus , kde připravovali různorodá aranžmá, přičemž využívali techniku vypichování a lepení i vázání květin. Připravovali také květinovou výzdobu do prostorů univerzity, nemocnice a úřadů. Další dva žáci pracovali ve velkoobchodě s floristickými potřebami s názvem Alflora . Měli možnost vidět nejnovější trendy, materiály a pomůcky pro floristiku. Dvě děvčata pracovala v rozáriu Belle Epoque . Zde se seznámily s provozem firmy, kde se pěstuje a prodává několik tisíc druhů růží. Pracovaly také se speciálním vázacím strojem pro expedici růží. V jejich sousedství pracovaly další dvě studentky ve firmě Morning Glory , specializované na pěstování méně známých trvalek. Dívky ošetřovaly květiny v kontejnerech, řízkovaly pelargonie neobvyklých druhů apod. Jeden ze žáků dojížděl do vzdálenější firmy - Verheggenfleur k majiteli panu Rinus Verheggen, u kterého se věnoval floristice, pracoval s odtrňovacím strojem, ale i tvaroval stromy. Tři studentky pomáhaly v institutu u paní Boerma , kde například připravovaly vánoční výzdobu, ale také natíraly floristické doplňky v současných moderních barvách.

V Boerma Instituutu se žáci při odborných seminářích učili vázat kytice typu Biedermeier, dárkovou kulatou kytici a vypichovali misky k výzdobě stolů. V rámci programu navštívili největší květinovou burzu v Holandsku - Flora Holland v Aalsmeeru, což byl opravdu zážitek na celý život.

Ve volném čase si prohlédli pamětihodnosti centra Amsterdamu, projeli se lodí pověstnými holandskými kanály. Spolu s pedagogickým doprovodem navštívili Rijksmuseum, kde obdivovali díla Van Gogha, Rembrandta, Veeremera a jiných známých umělců.

Pro všechny žáky to byla cenná profesní zkušenost, kterou jistě využijí v budoucí praxi, a navíc obohacena o skvělou možnost jazykového zdokonalení se v angličtině.

Pedagogický doprovod Marie Weigrichtová a Ing. Iveta Scholtzová byly potěšeny skvělými referencemi na působení našich žáků ve všech firmách, odkud přicházeli jenom pozitivní reakce na jejich práci.

Stáž proběhla bez komplikací díky skvělé připravenosti celé akce a již nyní se těšíme na další spolupráci s Boerma Institutem.

 

 Untitled Document

Slavnostní předání
výučních listů

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

 

archiv článků