školajarov

škola Jarov

FINÁLE O PŘEBORNÍKA ČR V KOPANÉ ŠKOLNÍCH DRUŽSTEV
(kategorie 1999 – 2001)

Ve dnech 3. 11. – 4. 11. 2016 proběhlo v Jihlavě závěrečné finále o přeborníka středních škol ČR v kopané. Šest nejlepších družstev bojovalo o 1. místo v turnaji, které zaručuje účast vítězné školy na MS školních družstev v kopané konané v ČR v květnu 2017. Vítězem celého turnaje se stalo družstvo SPŠ z Brna.

Družstvo naší školy skončilo celkově na 5. místě, což lze pokládat za úspěch vzhledem k tomu, že jsme nepřijeli v nejsilnější sestavě, protože několik hráčů nebylo uvolněno kluby, které o víkendu 5. a 6. 11. 2016 hrály důležitá utkání v pravidelných soutěžích. Za zmínku stojí průběh a výsledek našeho prvního utkání ve skupině se SPŠ Brno (vítěz turnaje). Proti budoucímu vítězi celého turnaje jsme nastoupili s velkým nasazením a do 20. minuty (hrálo se 2x 25 minut) jsme vedli již 2 : 0. Na konci 1. poločasu jsme však dostali zbytečný gól „do šatny“ po rohovém kopu. Naši hráči se s tím celý druhý poločas nedokázali vyrovnat a po silném tlaku soupeře jsme dostali další dva góly a soupeř se ujal vedení 2 : 3 a v poslední minutě jsme obdrželi ještě čtvrtý gól. Nadějné vedení 2 : 0 se změnilo v prohru 2 : 4.

Ve druhém utkání ve skupině se SOŠ a G Uherské Hradiště šlo o jedno, pouze vítěz tohoto utkání postoupí do semifinále a poraženého bude čekat utkání o 5. – 6. místo v turnaji. Ani v tomto utkání se nám nepodařilo zvítězit, ačkoliv již ve 40. vteřině utkání jsme vedli 1 : 0 a do 5. minuty utkání jsme nastřelili 2x tyč a nedorazili míč do sítě. Soupeř toho využil a ještě do konce 1. poločasu obrátil výsledek na 1 : 2. Ve 2. poločase soupeř přidal třetí gól a výsledkem 1 : 3 jsme obsadili třetí místo ve skupině A. Čekalo nás v pátek 4. 11. utkání o 5. a 6. místo se SPŠ Hradec Králové. V tomto utkání se celé družstvo snažilo vybojovat 5. místo a soupeř z Hradce Králové nám to umožnil. Naše vítězství 7 : 0 bylo jednoznačné a tak jsme vybojovali aspoň 5. místo v turnaji mezi 6 nejlepšími školami z ČR.