školajarov

DVOUDENNÍ TRUHLÁŘSKÁ EXKURZE DO JIZERSKÝCH HOR

V termínu 19. – 20. 10. 2017 proběhla dvoudenní exkurze pro žáky učebního oboru truhlář.

Hlavním cílem prvního dne akce byla Detoa s.r.o. - továrna na výrobu dřevěných hraček v Jiřetíně pod Bukovou. V rámci prohlídky tohoto závodu nás seznámili s historií závodu, představili nám celý sortiment výroby - tedy dřevěné dětské hračky, deskové hry a klavírové mechaniky pro Petrof. Poté nás provedli celou výrobou od přirozeného sušení řeziva venku, předsušováni připravených přířezů v sušárnách, jejich obrábění na NC a CNC strojích, broušení a povrchovou úpravu v bubnech a mnoho ruční práce spojené s kompletací a malováním hraček.

Po překonání nástrah „kamzičí stezky“ (cesta od vlaku s převýšením 150m), nás čekala vesnička Horská Kamenice, kde nás kromě noclehu čekal i turnaj v čamburíně (místní společenská hra).

Druhý den jsme sklesali k řece Kamenici a pokračovali proti jejímu proudu, takzvanou Palackého stezkou, směrem ke zřícenině hradu Návarov. Bohužel zde v současné době probíhají sanační práce, a tak Návarov zůstal nepokořen… na druhou stranu, krása místní podzimní přírody, hezké počasí a šumící řeka Kamenice potvrdily, že cesta může být cíl :) .

 

 Untitled Document

Slavnostní předání
výučních listů

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

 

archiv článků