školajarov

KONFERENCE ERASMUS+

V pondělí 5. listopadu 2018 se uskutečnilo v hotelu Svornost v Dolních Počernicích celorepublikové setkání úspěšných stážistů zapojených do projektů Erasmus+ (KA1 i KA2). Jednalo se o zahajovací konferenci Evropského týdne odborných dovedností. Zúčastnilo se ho téměř 80 žáků, studentů, vyučujících, koordinátorů i individuálních žadatelů z mnoha českých středních, vyšších odborných škol, institucí, vysokých škol atd. Cílem konference bylo představení nejúspěšnějších projektů, proběhly workshopy, besedy, účastníci měli možnost navzájem sdílet své zážitky, zkušenosti, debatovat s vrstevníky z jiných škol, neformálně diskutovat…

Za naši školu byli nominováni nejlepší z nejlepších :) . Zahradníky reprezentovali D. Mäsiariková a M. Fáček (oba z 4AZ), za stavební obory dorazili J. Skorkovský (3DST) a T. Bezděk (3T).

Naše škola se zároveň podílela i na květinové výzdobě celého sálu a dodala i veškeré kytice pro oceněné na pódiu.

Dlouhodobá perspektiva zahraničních aktivit naší školy je zcela jasná:
„Současná evropská grantová politika v oblasti školských projektů je více než velkorysá a otevřená, a tak děláme maximum pro to, aby možnost vycestovat mělo co největší množství žáků s dobrým prospěchem a příkladným chováním, a to napříč všemi obory. Další projekt Erasmus+ budeme předkládat už v lednu 2019,“ dodává ředitel školy - Mgr. Miloslav Janeček.

Evropské projekty Erasmus+ jsou atraktivní především tím, že jsou 100% hrazeny (tzn. letenky, ubytování, plná penze, místní MHD, profesní aktivity v rámci stáže, pojištění) a žáci si s sebou vezou pouze své symbolické kapesné na vlastní útratu (např. zapůjčení kola, vstupné do plaveckého bazénu, nákup suvenýrů atd…).

Držme si tedy palce, ať je i náš další projekt stejně úspěšný jako ty předchozí :) .

 

 Untitled Document

Slavnostní předání
výučních listů

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

 

archiv článků