školajarov

Květnová flora v okolí školy

    Vlaštovičník, hulevníkovec, mák, jetel červený, sveřep, lipnice, srha, heřmánek, ohnice, kakost, knotovka a mnoho dalších rostlin roste v okolí školy. Nejsou to květiny typické pro květinářské pěstování, ale jako cvičný materiál pro kytice rytmicky stupňovité, kulaté standartní ideální. Žákyně třetího ročníku zahradnictví v úterý ráno pro tyto květiny došly a kytice nacvičovaly.

    Při sběru květin vybíráme rostliny jak s květem, nebo plody, tak i jen se zajímavými listy. Velký díl času spotřebuje očištění stonků, tak, aby se do úvazku nedostal žádný list. Počet stonků se v těchto typech kytic z lučního kvítí počítá na stovky.

    Stonky skládáme do spirály – právák drží sestavené květy v levé ruce a pravou si květy přikládá a to tak, aby stonky směřovaly ven z ruky. Čím více přikládáme květů, tím se nám zvětšuje i část nad úvazkem. Konečný tvar z vrchu musí květy vytvořit více či méně uzavřený kruh. Z boku jsou kytice půlkulaté (kulatá dekorativní či kulatá stupňovitá), nebo vřetenovité (vyšší, užší – standartní).

    Úvazek musí být čistý a vytvořen v nejužším místě. Při správném seříznutí dokáže kytice stát sama bez opory nádoby.

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků