školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
Kulaté svatební kytice

      Téma dalšího floristického úterního odpoledne podpořeného z grantu hlavního města Prahy byla kulatá svatební kytice. Patří sem květinový tuf, volná kulatá kytice, biedermeier, texturální kytice a glamélie.

      Nejvíce si nevěsty přejí kytice z růží. Florista se snaží nabídnout i jiné varianty – někdy uspěje, někdy nevěsty trvají na růžích. Proto jsme zvolili růži ( Rosa ) jako základní květinu a doplnili ji nevěstiným závojem ( Gypsophila paniculata ), minikarafiáty ( Dianthus caryophyllus ), bouvárdií ( Bouvardia domestica ), kontryhelem ( Alchemilla vulgaris ) a listy medvědí tráva ( Xerophyllum tenax ) a rumora ( Rumohra adiantiformis ).

      První prací bylo udělat přejímku zboží – zkontrolovat květiny dle faktury a následně květiny očistit seříznout a dát do vody. Květiny pro svatební kytice se dnes vážou bez přirozených stonků – jsou tedy zkrácené na cca 3-5 cm a sekaným drátem jim stonky prodloužíme. Proto je nutné, aby květiny byly dostatečně napité a tak očištění a seříznutí květin bylo provedeno již v pondělí.

      Žáci tedy začali tím, že si květiny zkrátili a prodloužili je pomocí sekaných drátů.

      Dvě žákyně dělaly glamélii a ty musely květy rozložit na jednotlivé okvětní plátky, které jemným drátem nadrátkovaly a lepidlem na živé květy ještě přilepily okvětní plátek, aby zakryly drátek. Z takto připravených okvětních plátků seskládaly nový květ.

      Prodlužování stonků, vatičkování či voskování je vždy ta časově nejnáročnější práce. Seskládání do tvaru kytice je pak celkem rychlé. Důležité je vědět předem jakou kytici budeme dělat, spočítat potřebu květů a zeleně. Při vázání už těžko budeme navazovat chybějící květy.

 

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků