školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
Květinový tuf

      Zvláštní název, ale v poslední době patří tato kytice mezi velmi oblíbené a žádané. Jedná se o kytici uzavřenou – to je, že květy jsou těsně vedle sebe. Možná si řeknete: „Co je na tom, poskládat k sobě květy?“ Ale zkuste to. Nejde to vytvořit ze všech květin. Ideální jsou například karafiáty. Jsou mírně vypouklé, kulaté. My jsme však zvolili tvrdší oříšek – růže. Jako doplňkovou zeleň jsme vybrali medvědí trávu, listy kořenokvětky, nevěstin závoj a na dozdobení drátky, stuhy špendlíky s perličkami.

      Tvar květinového tufu může být mírně vypouklý až polokulovitý. Vzor má především v biedermeierovském období a v kytici, která se v tomto období začala vázat. Květy tenkrát měly krátké stopky a to právě předurčovalo uzavřený tvar kytice. Květy se vázaly do soustředných kruhů. Dnes jsou však oblíbeny i jiné varianty – jednobarevný, nebo květy poskládané do spirály nebo i do různě velkých skvrn. Ukončení kytice je možné různými manžetami – látkovými i listovými. Květy přikládáme paralelně nebo do spirály. Stonky jsou předem očištěny a u této kytice nenecháváme na stonku žádný list.

      Počet růží v naší kytici je dvacet či devatenáct. Jsou vázány s vlastními stonky a celkově je kytice těžká. Pokud by se dělala jako svatební, doporučíme květy navatičkovat a nadrátovat.

 

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků