školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
PARTNERSKÁ ŠKOLA Z LONDÝNA

      V pátek 18. 3. 2016 nás už pošesté navštívila skupina žáků z partnerské londýnské školy – Harrow High School - pod vedením učitelů Johna Feleppy a Joanne Louise Quinnové .

      Po příchodu je krátce neformálně přivítala zástupkyně ředitele, která jim popřála příjemný pobyt nejen u nás na škole, ale v naší metropoli vůbec.

      Poté se jich už ujali průvodci z řad našich žáků – Mervin Flandera (1NP) a Jakub Šťástka (1MSA), kteří s hosty absolvovali prohlídku školy, kdy jim ukázali nejen budovu teoretického vyučování, ale i dílny, které je velmi fascinovaly svou rozlohou a šíří oborů. Dále hosté navštívili naše sportoviště, a to včetně bazénu, a poté nakoukli i do studovny, kavárny a jídelny. Role průvodců se Mervin a Jakub zhostili velmi dobře, za což jim patří poděkování :) .

      V dopoledních besedách se pak mnoho našich žáků postupně zapojilo do konverzace s Angličany, kdy si mohli ověřit své pokroky v praktickém použití angličtiny.

      Hostům se u nás líbilo a věříme, že zde strávili pár příjemných hodin. Poté je čekal víkend v metropoli, kdy poznali nejen pražské památky a rušný život velkoměsta, ale vypravili se i na Karlštejn a samozřejmě ochutnali i typickou českou kuchyni. Na památku si pořídili několik hezkých suvenýrů pro sebe a své nejbližší.

      Velmi nás těší fakt, že se partnerství našich škol tak daří ( trvá již od r. 2011 ), a že se tudíž i naši žáci mohou zase na oplátku těšit na návštěvu v Harrow High School v Londýně, která je plánována na podzim v rámci tradičního školního zájezdu do Velké Británie.

 

Takže „see you soon again“ :) .

 

 

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků