školajarov

LYŽAŘSKÝ KURZ V HERLÍKOVICÍCH

      V neděli 14. února 2016 odjelo 11 dívek a 24 kluků na Lyžařský kurz do Herlíkovic v Krkonoších. Po mnoha letech lyžařských kurzů v Železné Rudě na Šumavě jsme změnili prostředí hor a věřili, že počasí a sněhová pokrývka nám umožní lyžovat až do odpoledne v pátek 19. února, kdy byl den odjezdu.

      Bydleli jsme v ubytovně Eden těsně vedle sjezdovky, a tak jsme denně hned v 8,30 hod. vyráželi na svah. Čekal na nás vhodný lyžařský terén pro začínající i pokročilé lyžaře i snowboardisty. Dopolední lyžování se odbývalo na převážně technickém sněhu na upravených sjezdovkách, po obědě byl sníh již mokrý a na mnoha místech obtížně sjízdný.

      Třetí výcvikové odpoledne jsme strávili bez lyží – vyrazili jsme na vrch Žalý, ale pro mlhu jsme moc neviděli. Rozhlednu, která je na vrcholu, navštívíme snad příště. Chůze zpět po již uzavřené sjezdovce, jízda po zádech, různé vláčky, pády či válení ve sněhu, to vše patřilo ke zpestření výletu, navíc pro zájemce bylo zajištěno večerní lyžování.

      V pátek byl naplánován slalom, ve kterém všichni závodníci prokazovali, co se v průběhu kurzu naučili, nebo co zdokonalili. Závodu se zúčastnilo 33 lyžařů a snowboardistů. Odpoledne proběhlo vyhodnocení, předání diplomů a cen a odjezd do Prahy.

      Závěrem je možné konstatovat, že nám počasí celkem vyšlo, ranní teploty byly kolem -3 stupňů Celsia, odpoledne bylo kolem 0 stupňů Celsia. Jedno odpoledne krátce sněžilo, jednou nepříjemně foukal studený vítr, ale všichni se s podmínkami velmi dobře vyrovnali a dle svých slov, prožili krásný týden!

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků