školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
Lyžařský kurz

      Ve dnech 11. – 16. 1. 2015 uspořádala naše škola lyžařský kurz, který byl určen pro žáky Odborného učiliště. Kurz se uskutečnil v překrásném prostředí Jizerských hor – v  Pasekách nad Jizerou .

      Vzhledem k teplému počasí jsme odjížděli do hor s obavami, co nás tam čeká. Ubytovali jsme se v horské chatě Na Perlíčku – Prdek , která se nachází přímo na sjezdovce, ze které je nádherný výhled nejen do údolí, ale i na vrcholky Krkonoš. Štěstěna nám přála. V den našeho příjezdu se ochladilo a začal padat sníh. Ráno jsme se probudili do prosluněného dne s 25 cm nového sněhu. Co víc si přát!

      Každé dopoledne i odpoledne probíhal výcvik na sjezdových nebo běžeckých lyžích. V rámci večerního programu proběhly přednášky s následnou diskuzí (první pomoc, výzbroj a výstroj, mazání lyží, nebezpečí hor).

      V závěru kurzu se všichni žáci zúčastnili závodů ve sjezdovém lyžování. Tři nejrychlejší v každé kategorii byli oceněni diplomem, medailí a sladkou odměnou. Ostatní žáci obdrželi také drobnou odměnu a diplom za absolvování kurzu. Poslední podvečer byl věnován umělecké tvořivosti – soutěž o nejlepší výtvor ze sněhu před chalupou. Nejlepší díla byla opět oceněna. Večer už patřil jen finálnímu zhodnocení kurzu, vyhodnocení závodů a volné zábavě.

      Kdybychom měli stručně kurz zhodnotit, tak převládají pozitiva. Strava i ubytování na výbornou, žáci se chovali slušně, dodržovali pokyny bezpečného ježdění na sjezdovkách, vzájemně si pomáhali. Na všech byla vidět snaha o zlepšení svých dovedností (třetí den i začátečníci sjížděli bezpečně sjezdovku). V neposlední řadě nás potěšila i pochvala od vedení horské chaty za chování žáků a případnou pomoc při různých aktivitách.

      Doufáme, že přinejmenším stejně kvalitní lyžařský kurz budeme moci uspořádat i v příštím roce.

 

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků