školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
LYŽAŘSKÝ KURZ OU 2016

      V neděli 10. ledna 2016 jsme vyrazili z Prahy směr Paseky nad Jizerou. Naším cílem v tomto lyžařském středisku byla horská chata Na Perlíčku – Prdek. Rádi jsme se sem po roce zase vraceli a doufali, že nám štěstí bude přát a bude na čem lyžovat.

      Když jsme přijeli, byli jsme mile překvapeni, sněhu bylo dost. Začátek kurzu byl však pro všechny obtížnější, právě díky sněhovým podmínkám. Sníh byl mokrý, těžký a navíc nás obklopovala všude přítomná mlha. Naši žáci se ale bojových podmínek nezalekli a na výcvik vyráželi poctivě každé ráno a odpoledne. Večerní program byl věnován přednáškám (mazání lyží, první pomoc, nebezpečí hor, historie lyžování) a volné zábavě. Příjemné chvíle jsme strávili i u piána, kde dva z našich žáků svojí hudební produkcí a zpěvem strhli i ostatní.

      Počasí zkoušelo, co vydržíme. Přidal se vítr a sněžení. I s tím jsme se poprali statečně. Za výdrž jsme byli odměněni ve středu odpoledne. Mlha se rozplynula a my jsme mohli aspoň částečně vidět překrásné okolí. Středa byla totiž dnem „běžek“. Běžeckého výcviku se zúčastnili všichni žáci, nikdo to nevzdal a myslím, že jsme se na běžkách i docela pobavili. Cílem byla rozhledna Štěpánka. Občas se vyskytl nějaký ten pád, válení ve sněhu, ale i obdivování překrásně zasněžených stromů. Jak někteří říkali: „To je jako v pohádce“. Po návratu do chaty nás jako vždy čekala výborná kuchyně a teplý čaj.

      Ve čtvrtek v poledne všichni pořádně namazali sjezdové lyže, aby co nejlépe uspěli na odpoledních závodech. Ty měly prověřit naučené dovednosti. Ti zdatnější bojovali s časem, nováčci s tratí. Brankami ale projeli všichni a to je důležité. Večer proběhlo závěrečné zhodnocení kurzu, vyhodnocení závodů, předání diplomů a odměn.

      Do rána napadl další příděl sněhu, ale my se museli rozloučit a vyrazit na cestu domů. Ani se nám moc nechtělo. Byly to příjemné dny, na které budeme určitě ještě nějakou dobu vzpomínat!

 

 

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků