školajarov

škola Jarov

POHÁR JOSEFA MASOPUSTA - REPUBLIKOVÉ FINÁLE

Ve dnech 25. a 26. 5. 2016 se uskutečnil 5. ročník turnaje „O pohár Josefa Masopusta“ na stadionu Dukly v Praze Na Julisce. Pět nejlepších škol z ČR (vítězové kvalifikací) a družstvo naší školy jako pořadatelské družstvo vytvořily dvě skupiny po třech mužstvech.

br. Heřman, Bezdička, Sedláček

Po velmi dobrém výkonu celého družstva jsme porazili vítěze předchozích dvou ročníků – Chrudim.

Jarov – Zlín

1 : 3 (1 : 2)

br. Stýblo

Po našem rychlém gólu a vedení 1 : 0 jsme neproměnili mnoho dalších příležitostí ke vstřelení dalších branek a naše nesoustředěná hra a podcenění soupeře přinesly do poločasu vyrovnání a vedení soupeře 1 : 2. Ve druhém poločasu soupeř vstřelil třetí branku a místo očekávaného vítězství přišel tvrdý trest, porážka 1 : 3.

Náš postup do semifinále už byl závislý na výsledku utkání Chrudim - Zlín. Vítězství Chrudimi 4 : 0 nám zajistilo postup do semifinále z druhého místa v tabulce.

3 : 5

Druhý den turnaje nás v semifinále čekalo silné družstvo Příbrami (vítěz 2. ročníku – s námi ve finále zvítězili na penalty). Začali jsme velmi dobře, snaha a nasazení v pořádku, v 17. minutě vstřelil Dvořák důležitou branku. Ale soupeř zvýšil důraz a po nedorozumění v obraně za 4 minuty po našem gólu vyrovnal na 1 : 1. Ve druhém poločase při ošetřování našeho hráče mimo hřiště soupeř pěknou herní kombinací zvýšil na 2 : 1 a do konce utkání se nám už nepodařilo vyrovnat. Postup do finále se nepodařil.

Ve druhém semifinále hrála Chrudim se Sokolovem nerozhodně 1 : 1 a na penalty postoupila Chrudim.

Nás čekalo utkání o 3. a 4. místo proti Sokolovu. Do utkání jsme vstoupili velice špatně a soupeř už v 10. minutě vedl 2 : 0. Naši hráči už nejevili ani snahu pokusit se zvrátit výsledek. Ve 2. poločase jsme díky soupeři (neproměnil pět vyložených šancí, zásluhu na tom měl náš vynikající gólman Roman Přibyl) vycítili šanci utkání ještě zvrátit a to se podařilo v posledních pěti minutách, snížení na 1 : 2 (Sedláček) a v poslední minutě vyrovnání (Bezdička).

Následovaly pokutové kopy a v tomto souboji jsme jasně vyhráli 4 : 2. Další velký úspěch naší školy, i když jsme tajně pomýšleli konečně „protrhnout“ samá 2. místa v předcházejících ročnících.

O třetí medailové místo se postarali tito hráči: David Bezdička, Radek Skuhravý, Jakub Šíma (všichni 4MSp), Patrik Štorc, Lukáš Stýblo, Stanislav Kubr, Daniel Dvořák, František Sedláček, David Hájek, (všichni 3MSp), Jiří Heřman, Patrik Leitner (oba 3MST), Darek Farkaš, David Obermajer (oba 2MSp), Roman Přibyl (2MgD), Erik Stojka, David Stojanovski (oba 1MSa).

Naše čtvrtá účast na tomto turnaji skončila ziskem 3. místa, stále se nám nedaří získat vytoužené 1. místo. Tak snad do „pětice“ všeho dobrého?

Všem hráčům patří dík za zisk 3. místa v ČR.

Mužstvo naší školy v turnaji vedli Mgr. Pavel Loukota a Mgr. Marek Pavelka.