školajarov

MČR HÁZENÁ

V Plzni se 14. a 15. března 2017 uskutečnilo mistrovství České republiky v házené středních škol. Naše dívky se na tento turnaj probojovaly přes všechna kvalifikační kola bez jediné porážky.

Na turnaj jsme odjížděli v nejsilnější možné sestavě a byli jsme plni očekávání. V základní skupině náš tým narazil na soupeřky z Gymnázia Hlučín a Gymnázia Olomouc. Ze základní skupiny naše děvčata postoupila i přes smolnou porážku s dívkami z Olomouce.

K semifinálovému zápasu naše družstvo nastoupilo ve středu již v 7:40. Zápas byl odehrán proti domácímu celku Plzně a po kvalitním výkonu dívky postoupily do finále. Ve velké hale Lokomotivy Plzeň proběhlo i finálové utkání opět proti Gymnáziu Olomouc. V prvním poločase byla naše děvčata jednoznačně aktivnější a dařilo se jim i střelecky. Olomoucké soupeřky však v závěru první půle značně přitvrdily a jejich agresivní hra vyústila ve zranění jedné z našich klíčových hráček. Bohužel se našim děvčatům ve druhém poločase nepodařilo udržet nastavené tempo hry a finále náš tým prohrál.

Individuální ocenění převzala Zuzana Tománková, která byla zvolena nejlepší hráčkou turnaje.

Druhé místo na MČR je jedním z největších sportovních úspěchů naší školy a za reprezentaci děkujeme:
Vilímová Anna, Senohrábková Erika, Slabá Klára, Adamíková Martina, Jirasová Veronika, Nelhýbelová Sabina, Veselá Linda, Tománková Zuzana, Vávrová Natálie, Lehocká Katarína, Rosová Kateřina, Brdíčková Šárka
Vedoucí družstva: Mgr. Marek Pavelka a Mgr. Radovan Fogad

Celému týmu moc blahopřejeme a těšíme se na další úspěchy!!!