školajarov

Zahradníci mezi květinami

      Pátého května ráno ukazoval teploměr -2 ⁰ C, ale sluníčko již svítilo a to byl příslib pěkného dne. Mnoho barev a tvarů listů a květů, hrnkové rostliny, řezané květiny a zeleň, floristické doplňky – to vše jsme si prohlédli v jednom z největších velkoobchodů s řezanými květinami a hrnkovými rostlinami v České republice.
      TULIPA Praha, s.r.o. se nachází V Praze 5 a přestože na našem trhu funguje již přes 20 let, stále zde najdeme novinky v organizaci prodeje a přístupu k zákazníkům. Skleníková část je rozdělena do třech skleníkových lodí – první – předváděcí skleník, kde jsou vystaveny solitérní rostliny a průřez celého sortimentu, druhý – zde jsou teplomilné rostliny a ve třetím skleníku, kde je teplota nejnižší – jsou vždy umístěny sezonní rostliny – nyní letničky a balkónové rostliny. Novinkou jsou zde trojí ceny. Nejnižší je pro obchodníky, které mají živnostenský list se zaměřením na zahradnictví a obchod s květinami, vyšší cena je určena pro skupinu HORECA (HOtely, REstaurace, CAtering) a cena nejvyšší je pro podnikatele s jinou činností než zahradnickou.
      Nákup řezaných květin a zeleně je zde příjemný – lednice (teplota 4-7⁰ C) jsou dostatečně osvětlené, květiny jsou rozděleny přehledně (velkou část zaujímají rostliny prodejné během celého roku – růže, karafiáty, chryzantémy, další skupina obsahuje letničky, trvalky a kvetoucí keře, zeleň je umístěna na sucho v krabicích i v přepravních nádobách. Exotické rostliny najdeme dle druhu v lednici nebo v předlednici.
      Pokud květinář – florista potřebuje floristické doplňky – najde základní sortiment v prvním patře budovy. Za provedení firmou TULIPA Praha, s.r.o. bychom chtěli poděkovat jednateli firmy Dr. A. Vítovi.

 Untitled Document

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

Floristická
soutěž ČZS

 

archiv článků