školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
ZAHRADNÍCI ZA HRANICEMI

Drážďany v pátek 24. března uvítaly 41 pražských žáků a učitelů zahradnických oborů čtyřletých, tříletých i dvouleté nástavby.

Věděli jsme, že jedeme na mezinárodní výstavu orchidejí, ale i tak jsme stále byli překvapeni z množství rodů, druhů a kultivarů orchidejí. Barevnost a tvarová různorodost, ale i velikost květů a celých rostlin je tak rozmanitá, že na výstavu by člověk uvítal ne několik hodin, ale klidně i několik dní.

Všichni jsme obdivovali orchideje jako takové. Floristé ještě studovali kytice, které byly soutěžní pro příchozí. Téma bylo dané: Kytice lehká jako peříčko, ale monumentální. Těmito kyticemi se prezentují drážďanská květinářství a v mnoha případech jsou vázány učni z druhého či třetího ročníku, kteří jsou v květinářství na praxi. Během této výstavy je pořádána floristická soutěž, z které se postupuje do dalších kol a vzejde z nich mistr florista pro Spolkovou republiku Německo. Během naší návštěvy jsme měli možnost vidět disciplínu – dekorace stolu. Svatební kytice z orchidejí vázali floristi v pátek večer a sesazované úpravy, kytice a překvapení zhotovovali floristi až v sobotu.

Sadovníci mohli obdivovat rychlené dřeviny či tvarované stromy uvnitř areálu výstaviště, zelináři si přišli na své při pohledu na kořeninové zeleniny a pro ovocnáře jsme objevili tvarované ovocné stromky.

Hezké počasí jen umocnilo spokojenost všech. Bylo to vidět i při odjezdu, kdy jsme byli obtěžkáni nakoupenými orchidejemi, cibulovinami, trvalkami …..

Velké poděkování patří ing. Ivě Hofmanové, která této velké skupině organizačně velela a Ing. Karle Šindelářové za zajištění a naplánování celé akce.

 

 Untitled Document

Terénní cvičení
z SKT

Obhajoby
ročníkových prací

Dřevaři ve Finsku

Návštěva dětí
z Mateřské školy

Granty hl. m. Prahy

Sollertie
stavebních oborů

Máme nejlepší
obkladače v republice!

Soutěž o zlaté nůžky

Máme mistryně
ve florbalu!

Sekce
mladých zahradníků

archiv článků