školajarov

Mezioborový veletrh

      Žáci naší školy i v letošním roce navštívili na výstavišti v Holešovicích 4. mezioborový veletrh obnovy, financování, využití a řemesel . Rekonstrukce památkových souborů a objektů, jejich financování a současné využití a též odkaz našich předků a podpora řemesel – to jsou základní témata veletrhu.

Motto letošního veletrhu: "Dejme minulosti budoucnost!"

      Mezioborový veletrh představuje výjimečnou příležitost pro prezentaci a ukázky záchrany, historického dědictví; projektování a stavitelství; a oblast památkové péče. Své místo zde má restaurátorství a umělecké řemeslo, ochrana a zabezpečení staveb a jejich částí a vybavení, materiály, technologie a řemeslné postupy pro rekonstrukci památkových objektů, technického vybavení budov, požární ochrany a zabezpečení objektů a areálů, ovšem také rozsáhlá problematika soudobého využití památek a památkových souborů, cestovního ruchu a řada dalších témat. Nedílnou součástí  je také odkaz našich předků a podpora řemesla. Na veletrhu se představila i naše škola, konkrétně s cechem kamnářů s panem Ryndou, který prováděl s žáky rekonstrukci kachlových kamen.

      Studenti měli možnost se seznámit i s replikami historických oděvů, které zastupoval Ateliér Móda minulosti. Tyto oděvy se také prezentovali při zahájení celého veletrhu, kterému jsme se studenty mohli být přítomni.

      V čele veletrhu stojí Čestný veletržní výbor, jehož složení je zárukou vysoké odborné úrovně celé akce a tím je prof. Ing. akad. arch. Václav Girsa, prezident Českého národního komitétu ICOMOS a vedoucí Ústavu památkové péče, Fakulty architektury ČVUT.

 

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků