školajarov

MISTROVSTVÍ SVĚTA VE FOTBALE 2017

Ve dnech 22. – 28. května 2017 se v Praze konalo mistrovství světa ve fotbale školních týmů „ISF WORLD SCHOOLS CHAMPIONSHIP“ , a to pod záštitou AŠSK ČR (Asociace školních sportovních klubů ČR).

Do Prahy se sjeli zástupci školních mužstev celkem z 36 států. Zastoupena byla většina evropských zemí a z dalších kontinentů pak přiletěli zástupci dokonce tak exotických destinací jako např. Brazílie, Nový Zéland, Chile, Čína nebo Qatar. Vyřazovací zápasy probíhaly celkem na 19 hřištích v Praze a středních Cechách a ve dvou závěrečných finálových zápasech (chlapeckých i dívčích týmů) se pak země utkaly na stadionu DUKLA Praha na pražské Julisce.

Naše škola se společně s několika dalšími pražskými školami spolupodílela na organizaci práce s týmy, a to jak jejich doprovázením na jednotlivé zápasy, tak i coby technické čety v rámci zajišťování zápasů. Mnoho desítek našich žáků oboru „management ve sportu“ se aktivně zapojilo do práce technických čet na hřištích. Navíc bylo vybráno 12 žáků, kteří se ujali rolí průvodců týmů po celou dobu konání šampionátu.

Veliké poděkování za skvěle odvedenou práci patří těmto žákům-průvodcům :

E. Weigrichtová (3AZ), J. Zavřel (3MSP)

Brazílie (chlapci)

S. Tomková , V. Grebáčová (3AZ)

Čína (chlapci)

J. Šťástka, T. Pytloun (2MSA)

Finsko (dívky)

A. Vilímová, E. Senohrábková (2MSB)

Qatar (chlapci) – VÍTĚZ :)

K. Plesarová , S. Jelínková (2AZ)

Chile (chlapci)

V. Jirasová , M. Adamíková (2MSB)

Česko (chlapci + dívky)

Pro průvodce to nebyl ani zdaleka snadný úkol, protože krom angličtiny museli prokázat i značnou dávku flexibility, akcechopnosti, nápaditosti i smyslu pro humor :) .

V rámci doprovodného programu pak pořadatel připravil „Večer národů“, v němž se každá země originálně představila a proběhl i jeden volný nesoutěžní den, během nějž měli návštěvníci možnost poznat Prahu z hladiny řeky. Konala se totiž jedinečná projížďka na celkem šesti velkých výletních lodích po Vltavě, po nichž pak následovala pěší prohlídka historického jádra města. I přestože tým ČR nestanul na stupních vítězů, byl to pro všechny účastníky týden plný nevšedních zážitků, vzájemného poznávání, navazování nových přátelství a jistě i krásných vzpomínek.

Navíc nás těší, že naše škola obstála se ctí a čistým štítem.
Děkujeme všem účastníkům za skvělou reprezentaci školy i naší vlasti :)

 Untitled Document

Kominíci u primátora

Poprask, florbal dívky

Valná hromada
Cechu malířů

Střechy Praha

Lyžařský kurz OU

Workschop VELUX

Zedníci na SUSO 2019

Stavebnice MERKUR

Návštěva
malých kamarádů

Workshop – „TO DÁŠ!“

Abeceda řemeslníka

Soutěž tesařů Jaroměř

 

archiv článků